ה"שר החברתי החדש" בממשלת נתניהו

ללא תפקיד רשמי והרחק מהכנסת ומהכסא סביב שולחן הממשלה, מצליח אריה דרעי להשפיע על ההתרחשויות בזירה החברתית בישראל. היריבות הפוליטית עם יו"ר ש"ס הנוכחי הצליחה להביא גם את אלי ישי להזדרז ולפעול

פחד פוליטי או דאגה לציבור? (חדשות 2)

הוא לא נשבע מעל דוכן הכנסת ואפילו לא שייך למפלגה כלשהי. למרות שאין לו שום תואר רשמי, הוא משפיע לא מעט - ואולי אפילו די הרבה - על התנהלות הממשלה. נא להכיר, השר החברתי החדש בממשלת נתניהו: אריה דרעי.

במאמר שפרסם הבוקר דרעי ב"ידיעות אחרונות" ובריאיון שהעניק בתכנית רדיו נגד מדיניות הממשלה, שאינה בולמת את היצרניות הגדולות שמעלות מחירים עד כדי מה שהוא מכנה - "עושק האזרחים".

וראו איזה פלא: חלפה שעה ועל הקו נמצא פתאום אלי ישי, שנזכר שהוא-הוא המנהיג של התנועה החברתית הגדולה בממשלה. ככזה, הוא יצא בקריאה ליועץ המשפטי לממשלה לבדוק את התחרות במשק החלב בסוגיית הקוטג'.

לא ברור מה קשור היועץ המשפטי למדיניות הממשלה ולתפקידו של הממונה על ההגבלים - אבל ניחא. מה שיותר מוזר הוא האופן שבו נזכר אלי ישי להגיב על נושאים חברתיים - רק דקה אחרי שעשה זאת אריה דרעי.

ישי קטע את מסע הנופש שלו במרסיי שבצרפת, שם הוא מבלה יחד עם בכירים אחרים בש"ס, רק בשביל להרים טלפון ולהפגין נוכחות בתקשורת הישראלית ולתת תשובה ליריבו הפוליטי המר. הוא שוהה שם לרגל חתונתו של בנו של המיליונר צבי עמר – למרות שיהיו בוודאי מי שיגידו שכל מטרת נסיעתו לשם הייתה כדי לברר מהם מחירי הקוטג' בצרפת.

משחק חתול-עכבר פוליטי

זו לא הפעם הראשונה שישי נגרר אחרי דרעי. זה קרה גם לפני ארבעה חודשים, בזמן שהארץ סערה סביב נושא עליית מחירי הדלק והמים. גם אז רק פתח אריה דרעי את פיו - ומיד כינסו ישי וראש הממשלה מסיבת עיתונאים והבטיחו דברים שבדיעבד הסתברו כהבטחות שווא.

לפני שנים אחדות, בכהונתו כשר התמ"ת יחד עם שר האוצר דאז, אברהם הירשזון, הוציא ישי מפיקוח מספר לא מבוטל של מוצרי צריכה - אבל את זה, מי כבר זוכר.

אלי ישי חושש מחזרתו של דרעי לזירה הפוליטית, בין אם בראשות במפלגה חדשה או בתור יו"ר ש"ס. בסך הכל, הוכיח בעבר הרב עובדיה שבתמורה לתוספת מנדטים הוא יהיה מוכן גם לסלק מכיסאו את מי שעומד בראש הרשימה - בדיוק כפי שנהג בדרעי.

נתניהו חושש שמפלגה חדשה של דרעי, אם תקום, תנגוס בכוחו של הליכוד. אריה דרעי, למעשה, כלל לא צריך לחזור לפוליטיקה - הרי הוא מצליח להזיז דברים מחוץ לה באופן מרשים הרבה יותר מכמה שרי ש"ס שמתנהלים כבובות על חוט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת