ארה"ב: קיץ של סקנדלים בפוליטיקה

חבר הקונגרס היהודי מניו יורק הוא כנראה האיש הכי נבוך בארצות הברית. בניגוד לבכירים אחרים שיעמדו למשפט בגלל שלא הצליחו לשלוט בייצרם, אנתוני ווינר לא עבר על שום חוק. הוא פשוט שלח תמונות מגוחכות, שיקר ובמקרה - שמו הוא מילת הסלנג לנקניקיה

אנטוני ווינר - נבוך (רויטרס)

אמריקה עוברת קיץ של סקנדלים וחיוכים, והמקרה האחרון מערב פוליטיקאי עם שם שמשמש לעיתים כמילת סלנג לאיבר מין.

"כשקוראים לך 'ווינר' (נקניקיה), אתה שומע הרבה מאוד אנשים שאומרים דברים לא בוגרים במיוחד וצוחקים על השם שלך", מתוודה חבר הקונגרס שמצא עצמו בלב פרשה מביכה.

אך למעשה, זה היה חבר הקונגרס הדמוקרטי אנטוני ווינר בעצמו, שהיה אחראי למעשה ה"לא בוגר". הוא נאלץ להסביר איך תמונות מבהילות של תחתוני גבר לכודים במפשעה שרירית, הגיעו לתיבת המייל של סטודנטית צעירה.

ההשפלה של ווינר לא מגיעה לרמה של דומיניק שטרוס קאהן, ראש הקרן המטבע הבינלאומית,  שממתין עכשיו להמשך המשפט בו הוא מואשם בתקיפה מינית ואונס. גם לא למי שהיה מועמד לתפקיד הנשיא, ג'ון אדוארדס, שמואשם בהעברת כספים לפילגש תמורת שתיקתה בזמן קמפיין הבחירות.

אבל מנחי תכניות הטלוויזיה וקומיקאים, כותבי הכותרות בעיתונים, נהנים מאוד לרדת על שמו של ווינר ועל התמונות של המפשעה שלו, היום המפשעה המפורסמת ביותר בארצות הברית.

לא עבריין, רק סוטה ושקרן

בהתחלה טען ווינר שמישהו פרץ לו לחשבון הטוויטר, ועוד יותר מוזר, הוא אמר שהוא לא בטוח שכלל מדובר במפשעה שלו.

ההסברים המוזרים והקלושים שלו, נמשכו במשך ימים, עד שבלוגר שמרן החליט לפרסם עוד תמונות שעל פי הטענה, ווינר שלח לאישה נוספת. הבלוגר טוען שיש בידיו עוד תמונה "נועזת מידי להצגה". ווינר האומלל שהתחתן לאחרונה, הודה שיש לו קשר עם מספר נשים ברשת, איתן הוא מחליף "תמונות אינטימיות".

"זה היה מביך, הושפלתי", אמר ווינר כשהוא דומע במהלך מסיבת עיתונאים. "ניסיתי להגן על אשתי, ניסיתי להגן על עצמי מהבושה", הוסיף. ווינר לא עבר על שום חוק. הוא לא בגד באשתו במובן הקלאסי של המילה, הוא רק שלח תמונות מלוכלכות ושיקר.

מצביעיו של ווינר בניו יורק חצויים, ורק חלקם סבורים שהוא צריך להתפטר. למעשה, אולי כל פוליטיקאי אחר עוד היה יכול לשרוד את הסקנדל הזה, אבל עם השם "ווינר" - הוא תקוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת