אסד פוחד מגינוי וסנקציות באו"ם

המהלך הבינלאומי המתגבש בימים אלו נגד משטר אסד מפחיד מאוד את המשטר בדמשק. הסיבה לכך היא שסוריה היא מדינה שאם יוטלו עליה סנקציות כלכליות – הן תעבודנה, שלא כמו במקרים רבים אחרים שהוטלו סנקציות על מדינות ברחבי העולם. הממשל מנסה כעת לטפל בהתקוממות בצורה שפחות תחריד את העולם

נשיא סוריה בשאר אסד ואנשי ממשלו פוחדים פחד מוות מהמהלך המתגבש בזירה הבינלאומית נגד המשטר הסורי בימים אלו, ומהגינוי האפשרי באו"ם. זו הסיבה בגינה, בין השאר, נערכה היום הפגנת מחאה מול שגרירות צרפת בדמשק.

הסיבה לכך היא שסוריה היא מדינה שאם יוטלו עליה סנקציות כלכליות - הן תעבודנה, שלא כמו במקרים רבים אחרים שהוטלו סנקציות על מדינות ברחבי העולם. סוריה היא "מדינה ערבית דרגה שלישית", שכלכלתה נחשלת ופגיעה, ובגלל זה פוחדים היום בדמשק מאוד ממהלך אפשרי נגד המשטר.

הממשל מנסה כעת לטפל בהתקוממות בצורה שפחות תחריד את העולם ופחות תחריד את אמות הספים - אך יחד עם זאת, אסד כן רוצה ללמד את המתקוממים בג'יסר א-שורור ובמקומות אחרים לקח שיביא לדעיכת התסיסה. המשמעות היא, שאנו נמצאים בשיאה של פרשת דרכים בה נמצאת סוריה. לא ברור האם הכיוון הוא לקראת לכתו של המשטר, או סוג של התאוששות שלו במחיר דמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת