האם שוורצנגר סיים את הקריירה?

החשיפה על קיומו של בן נוסף לשחקן והפוליטיקאי לשעבר ארנולד שוורצנגר החזירה אותו לכותרות ובגדול. השבוע נודע כי לשרירן המפורסם יש ילד בן 14 מעוזרת הבית שעבדה בביתו לפני יותר מעשר שנים. אחרי קריירה ציבורית מפוארת וארוכת שנים, ג'ונתן מן כתב ה-CNN תוהה האם אפשר כבר להספיד את הקריירה של שוורצנגר

ג'ונתן מן. פרשן פוליטי (cnn)

כוכב הקולנוע והפוליטיקאי הפופוליסטי ארנולד שוורצנגר הודיע השבוע במפתיע כי נולד לו ילד מעוזרת הבית שלו. בכך הגיעו לסיומן 25 שנות נישואין של שוורצנגר ורעייתו. החשיפה בדבר קיומו של הילד החזירה את מושל קליפורניה לשעבר לכותרות עיתונים, וזאת חודש בלבד לאחר פרישתו מהתפקיד שמילא בסגנון צבעוני ושנוי במחלוקת.

"לאחר שעזבתי את משרד המושל סיפרתי לאשתי על הרומן שהיה לי עם עוזרת הבית שלנו לפני יותר מעשר שנים", אמר שוורצנגר בהצהרה לתקשורת והוסיף בכאב: "אין למעשיי תירוצים ואני לוקח אחריות מלאה לכאב שגרמתי לכל הסובבים אותי".

הקריירה הציבורית של שוורצנגר יוצאת דופן. הוא פרץ לתודעה לפני ארבעה עשורים כשרירן מקצועי, לאחר מכן הפך לאייקון הוליוודי מפורסם ככוכב סרטי אקשן ולבסוף, הנהיג את המדינה הגדולה ביותר בארצות הברית במשך שתי קדנציות כמושל עצמאי שמתנגד למיסוי.

על אף החיים הציבוריים שניהל הצליח שוורצנגר לשמור על קיומו של בנו הממזר בסוד במשך שנים רבות. שוורצנגר ואשתו, כתבת הטלוויזיה לשעבר מריה שרייבר, הכריזו בתחילת החודש על גירושיהם הפתאומיים, ולא נתנו כל אזכור לסיבת הפרידה האמיתית.

רעייתו של שוורצנגר ועוזרת הבית נכנסו להריון באותו הזמן

על פי הדיווחים, עוזרת הבית ורעייתו של שוורצנגר נכנסו להריון באותה תקופה. וכיום למושל לשעבר יש ילד בן 13 מאשתו החוקית ובן נוסף בגיל 14 מהמאהבת שעבדה בביתם.

בשונה מהמקרה של יו"ר קרן המטבע הבינלאומית דומיניק שטראוס קאהן, המואשם בניסיון אונס של חדרנית במלון, יש לציין שכלפי שוורצנגר לא הופנו כל חשדות בדבר תקיפה מינית. עם זאת, בשנת 2003 דיווח עיתון ה"לוס אנג'לס טיימס" על 16 נשים שונות שהאשימו את השרירן בכך שהשפיל והטריד אותן מינית. המושל התנצל בעבר על "התנהגות לא נאותה", אך פעמים רבות הצהיר כי ההאשמות נגדו אינן נכונות ונימק כי הוא אינו "נוהג לנהוג כך כלפי נשים".

ההאשמות כלפיו בעבר לא השפיעו לרעה על הקריירה הפוליטית שלו ולכן ניתן להסיק שגם לפרשה הנוכחית לא עשויות להיות השלכות משמעותיות על עתידו. לא ידוע עם השחקן - פוליטיקאי יחזור לתפקידי מפתח ציבוריים, אך לאור הצלחותיו המפתיעות לאורך השנים אי אפשר להספיד את הקריירה שלו כל כך מהר. 

תכניתו של ג'ונתן מן - Political Mann -  משודרת ביום שישי ב-20:30 ובשבת ב-22:00 ברשת CNN.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת