נאום אובמה ישפיע על הרחוב הסורי?

גם בדמשק עכבו אחר נאומו של הנשיא האמריקני על המזה"ת, אך ודאי לא שמחו לשמוע את המסרים שיצאו ממנו. השאלה היא האם המסרים השפיעו גם על בני מעמד הביניים בסוריה, שעדיין לא נוטלים חלק בהפגנות. אובמה מוכן ללכת למהלך של דמוקרטיזציה באזור - גם במחיר של עימות עם בנות בריתו סעודיה ומדינות המפרץ

הסכסוך הישראלי-פלסטיני היה שולי מאוד בדברים של אובמה, וכלל לא הופיעו בו מסרים חדשים. אובמה הדגיש פעם נוספת את הצורך בדמוקרטיזציה בעולם הערבי, וכדי לממש זאת הוא מוכן ללכת להתנגשות גלויה בסעודיה ובבנות בריתה מדינות המפרץ.

מהבחינה הזו מדבר אובמה אחר - אובמה שמזכיר דווקא את הנשיא בוש. בעניין התייחסותו של אובמה לאסד, הרי שמדובר כאן בהסלמה מצדו של הנשיא האמריקני בטון שלו כלפי המשטר הסורי. נוכח המצב הזה, השאלה הנשאלת היא האם דבריו של אובמה מספיקים על מנת לראות את בני מעמד הביניים יוצאים להפגין ברחובות סוריה גם כן.

האם הלחץ האמריקני שעולה בנאום, אשר שודר בטלוויזיה הסורית הממלכתית, אכן יביא בסופו של דבר לתסיסת מעמד הביניים בסוריה - שעומד עד כה מנגד ומסרב ליטול חלק במהומות? אם כן, ייתכן שנהיה עדים להתפתחויות בזירה הסורית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת