כמו במערבון: אובמה חיסל את אוסאמה

עם החיסול בפקיסטן, אובמה לא רק סימן ניצחון פוליטי על הקונגרס הרפובליקני שהתגבש בארה"ב - אלא גם איקס על החגורה שלו והישג משמעותי נגד הטרור. ישראל צריכה ללמוד שמעכשיו, כדאי להיות בצד של הנשיא האמריקני

בסוף, כמו במערבון, אובמה חיסל את אוסאמה. זה לקח עשר שנים אבל היי, זה חלק מהעניין וגם חלק מהמסר: מי שמסתבך עם אמריקה, בסוף חוטף, גם אם זה לוקח עשר שנים.

זה המסר למנהיגי הטרור וגם למנהיגי ערב. קדאפי מבין זאת היטב בימים האחרונים. כדאי שגם אסד יפנים: אם אתה יוצא נגד אמריקה, בסוף היא גומרת אותך.

כאשר המשחתת האמריקנית מסתובבת נגדך, בסוף אתה מחוסל. גם אם זה ייקח שנים, אפילו יותר. אמריקה אולי שוקעת, אבל בינתיים היא כאן וכדאי לא להיות על הכוונת שלה.

יש לאובמה איקס על החגורה

המסר הזה חשוב גם לישראל. בעקיפין, צריך להבין שיש שלוש השפעות חשובות: האחת - אובמה יותר חזק. לא לחינם הוא הרשה לעצמו להתלוצץ בבית הלבן ולהגיד לדונלד טראמפ שאתגר אותו עם תעודת הלידה, שהוא עסוק בעניינים חשובים יותר.

הדבר השני - כל הביטויים המעליבים כמו "הנשיא האמריקני חוסיין" ו"הנשיא האמריקני ברק חוסיין אוסאמה", זה נגמר. הוא אולי עדיין נאיבי ואולי תמים, אבל מעכשיו יש לו איקס על החגורה והישג משמעותי נגד הטרור. האם זה דבר שיאפשר לו גם לכפות הסכם כאן? אולי, צריך לבדוק.

אבל מי שבנה, וזו ההשפעה השלישית, על קונגרס רפובליקני שיאיץ בנשיא, ייצא נגדו ויגן על ישראל נגד יוזמות שלו כדאי שיחשוב שוב: זה לא האקלים שבו הקונגרס הרפובליקני ייצא נגד הנשיא שחיסל את אוסאמה בן לאדן.

עדיף להיות בצד של הנשיא האמריקני, הוא הוכיח שהוא בצד הנכון וכדאי גם לישראל להיות בצד הזה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק