מה נותר לאסד לעשות חוץ מלברוח?

זה לא סוד שהנשיא בשאר אסד מתנדנד בכסאו. אבל יכול להיות שדווקא שליפת הקלף של גיוס הצבא לדיכוי המהומות, יביא לקץ שלטונו. במקביל להמשך המהומות בערים השונות, עדיין מחכים באופוזיציה להצטרפותם של תושבי חלב ומרכז דמשק, ככח שיביא את השינוי האמיתי בסוריה

עשרות סורים נהרגו ומאות נפצעו ביום המהומות הקשה ביותר במדינה. אין ספק שכיסא של בשאר אסד אינו יציב כפי שהיה לפני מספר שבועות, אז מה יכול הנשיא לעשות חוץ מלברוח?

נכון לעכשיו, אסד שולט במנגנוני הביטחון שמקיפים אותו, אבל לא בעמו, מה שמשתק את הפעילות הסדירה של כוחות הביטחון. אסד לא יכול להשתמש בהם כדי לדכא את ההפגנות, משום שאנשיו אינם יכולים להיכנס לחלק מהערים בסוריה, אלא אם הם יורים את דרכם פנימה.

בשל המצב, אסד מתחיל להכין את האופציה של שימוש בכוחות הצבא הסדיר כדי לדכא את המהומות. אבל, הצבא בסוריה בדומה לישראל - הוא צבא העם. 75% מהחיילים בצבא הסורי הם סונים, שרואים את אחיהם, קרוביהם ושכניהם נטבחים ללא רחם, וייתכן שברגע האמת הם יחליטו לסרב פקודה ולהצטרף לכוחות האופוזיציה.

למרות שהמהומות שומרות על מבנה אחיד ומספר דומה של מפגינים, ברגע שאנשי חלב ומרכז דמשק יצטרפו למהומה - הן יגיעו לשיא חדש שעוד לא ראינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק