פרשנות: סוריה עומדת על סף מרחץ דמים

ההתקוממות בסוריה הולכת וגדלה וכך גם הסיכוי למרחץ דמים. נשיא סוריה בשאר אסד הכריז כי יפעיל את כל הכוח למיגור ההתקוממות במדינה. כעת הוא נע בין שתי אפשרויות - לנסות להרתיע את האזרחים המפגינים או להפעיל את הצבא בניסיון לדכא את המרי

האם מרחץ דמים בסוריה זה רק עניין של זמן? סוריה נכנסת בימים אלו ל"פרוזדור האמת". הממשל הסורי אומר כי מה שעומד מולו זה מרד חמוש של קנאי דת שרוצים מדינה איסלאמית, וכעת הוא מוריד את הכפפות במאבק נגדם.

המשטר בסוריה הכריז כי יפעיל את כל הכוח למיגור ההתקוממות במדינה, שהפכה להתקוממות בכל מובן המילה, באחת משתי דרכים אפשריות.

ייתכן שנשיא סוריה בשאר אסד מנסה להרתיע את המפגינים מלצאת שוב בעשרות אלפים לרחובות, זאת בזמן שההפגנות נמשכות בכמה אזורים במדינה. אפשרות נוספת היא שאסד מתכוון להפעיל את הצבא מול המפגינים - אך קיימת בפקודה זו בעיה.

כאשר ערים גדולות כמו חומס ולטקיה מתקוממות, יאלץ אסד לשלוח את הצבא הסדיר לזירות ההתרחשות. הבעיה היא שהנשיא לא יודע איך חיילי גיוס החובה ואפילו הקצינים הזוטרים יתנהגו מול המרי. על כל פנים סוריה עומדת ממש על סף מרחץ דמים. היא מתנדנדת בנקודה המזכירה אף את הטבח הגדול שאירע בעיר חמה ב-1982.