כך "כיפת ברזל" משנה את התמונה

מקבלי ההחלטות בישראל השיבו היום בשלילה לגישושי החמאס, באמצעות מתווכים אירופיים, בניסיון להגיע להפסקת אש. הסיבה: צה"ל יכול לפעול יותר בחופשיות כאשר העורף מוגן באמצעות סוללות "כיפת ברזל" החדשות, שמאפשרות הגנה על העורף לצד זיהוי מהיר של נקודות השיגור. רוני דניאל על היכולת המבצעית החדשה של ישראל

במהלך היום הגיעו איתותים מהזרוע המדינית של החמאס, באמצעות מדינות אירופיות, לפיהן חמאס מעוניין בהפסקת אש. אלא שישראל משיבה לאיתותים האלה בשלילה מוחלטת.

הסיבה: צה"ל משנה את המדיניות שלו. מעכשיו, כל מטרה ערכית שתיחשף ברצועת עזה - תיפגע, בלי שום קשר לשאלה אם חמאס יורה או לא. היכולת של מקבלי ההחלטות בישראל להגיד לא להצעות להפסקת אש קשורה במידה רבה מאד ליכולת המבצעית החדשה של "כיפת ברזל", שהצליחה ליירט בהצלחה 9 טילי גראד מאז הפגיעה באוטובוס התלמידים ביום ה'.

יתרון נוסף של כיפת ברזל - זיהוי מדוייק של נקודת השיגור של הרקטות, ושיפור משמעותי ביכולת "לצוד" את חוליות השיגור מהאוויר. כאשר העורף מוגן, כאשר ניתן למנוע חלק ניכר מהפגיעה בערי הדרום, למקבלי ההחלטות יש מרחב זמן רב יותר לפעול, ולכן צה"ל ימשיך בפעילות ההתקפית שלו, בלי שום כוונה לעצור. הרמטכ"ל, סגנו וקצינים בכירים נוספים נמצאים כל הזמן בשטח, ומנהלים את הפעילות.

מתי זה ייגמר? אנחנו עדיין בתוך האירוע, וייתכן בהחלט שהוא יימשך לאורך ימים נוספים. הרעיון הוא לגבות מחיר כה כבד מחמאס, עד שלא ירצה להיקלע עוד פעם לסבב אלימות מהסוג הזה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק