מטרת ההסלמה: להרתיע את ישראל

הג'יהאד האסלאמי הוא שמוביל את גל האלימות האחרון מרצועת עזה. הארגון מתחמש, מקבל עזרה מאירן, גדל במימדיו וכבר לא ארגון קטן כמו שהיה קודם. החמאס איננו רואה לנכון להתנגש בגלוי מול הג'יהאד האסלאמי - אך בכל זאת אינו מעוניין בהתנגשות עם ישראל

החמאס אינו רוצה בהסלמה וגם אינו תורם באופן מעשי לה - אלא בכך שהוא אינו מונע את ירי הרקטות והטילים לעבר ישראל. הג'יהאד האסלאמי מוביל בצורה מלאה את ההסלמה בימים האחרונים מתוך רצון ליצור משוואה חדשה של הרתעה נגד ישראל, קרי משוואה שבה צה"ל איננו פועל לחלוטין מעבר לגדר המקיפה את רצועת עזה.

מדינת ישראל צריכה לקבוע לעצמה מדיניות במסגרתה היא מחליטה באילו נסיבות היא מתכוונת לצאת להתמודדות מול החמאס. כך או כך, בשלב זה חמאס אינו מעוניין בהתנגשות - על אחת כמה וכמה "מבצע עופרת יצוקה 2".

הג'יהאד האסלאמי מתחמש, מקבל עזרה מאירן, גדל במימדיו וכבר לא ארגון קטן כמו שהיה קודם. הוא ארגון הרבה יותר מסודר, יותר היררכי ומרשה לעצמו להתנגש גם בחמאס. החמאס עצמו, שנתון אף הוא תחת פטרונות מתמדת אירנית איננו רואה לנכון להתנגש בגלוי מול הג'יהאד האסלאמי - כך שהכל הולך בניסיונות שידול ושכנוע שעולים יפה, אך רק בצורה חלקית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק