איך לא הבחינו בחדירת המחבלים לאיתמר?

מערכת הביטחון ממשיכה בתחקיר הפיגוע הרצחני באיתמר, בו נדקרו למוות 5 בני משפחה אחת בביתם בשעה שישנו. כעת מתברר, כי המחבלים חדרו ליישוב אחרי השעה 22:00, ולמרות שהייתה התרעה על נגיעה בגדר והכונן הגיע לנקודה - הוא דיווח על התרעת שווא מכיוון שראה שהגדר לא ניזוקה. רוני דניאל עם פרטים ראשונים מתחקיר הפיגוע

פחות מיממה לאחר הטבח הנורא באיתמר, בו נדקרו למוות חמישה בני משפחה אחת, בצה"ל ובמערכת הביטחון שוקדים על השלמת תחקיר האירוע. מהפרטים הראשונים עולה כי בוודאות היה באירוע יותר ממחבל אחד. המחבלים הגיעו מכיוון דרום ולא משכם, קפצו מעל הגדר ונכנסו ליישוב.

פרט חדש מהחקירה מעלה כי סמוך לשעה 22:00, קיבל הכונן התורן ביישוב התרעה על נגיעה בגדר. לאחר שקפץ לנקודה המדוייקת דרכה חדרו המחבלים ליישוב, ראה הכונן כי הגדר לא ניזוקה, והודיע כי מדובר בהתרעת שווא. בשלב הזה המחבלים שקפצו מעל לגדר, כבר היו בתוך היישוב.

לקראת חצות התקבלה התרעה נוספת מהגדר, כנראה בנקודת היציאה של המחבלים מהיישוב, אבל זה כבר היה מאוחר מדי. הבדיקה שנערכת בשעה זו מתמקדת בקפיצה של המחבלים מעל לגדר, זאת מכיוון שהגדר מוקפת במצלמות ובתצפיות סביבה. הנקודה המרכזית שתתוחקר היא אם יש מישהו שהיה צריך להבחין בחדירת המחבלים ליישוב - ולא ראה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק