"10,000 ייהרגו ברעידת אדמה בישראל"

בעקבות רעידת האדמה שהורגשה היום ברחבי הארץ, חזרנו לראיון שנערך רק לפני חודשיים עם יו"ר איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות, ובו עלה חשש מ השלכות שעלולות להיות מרעידת אדמה במדינה. "יותר מ-10,000 בני אדם ייהרגו ויותר מ-300 אלף יפונו מבתיהם", הוא הזהיר אז. "אין כל תכנית תקציבית לשנת 2011"

רעידת האדמה שהורגשה היום ברעידת האדמה ברחבי הארץ, החזירה אותנו חודשיים אחורה לראיון שהעניק לחדשות 2 באינטרנט דני מריאן, יו"ר איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות. 

"רעידת אדמה בישראל תגרום לנזקים קשים", הזהיר אז מריאן. "המבנים הפרטיים והציבוריים שנבנו לפני 1980 אינם עמידים כנגד רעידת אדמה. על פי תרחישים, רעידת אדמה חזקה בישראל תגרום ליותר מ-10,000 הרוגים וליותר מ-300 אלף בני אדם שייאלצו להיות מפונים מבתיהם".

"אין תקציב לשנת 2011"

"לא ניתן אמנם להשוות את ישראל להאיטי מבחינת עמידות המבנים וסוג הבנייה, אבל המצב בבניינים הישנים בהחלט דומה לרמת עמידות הבניינים בטורקיה", מזהיר מריאן. "חייבים לחזק את המבנים בארץ. מדינת ישראל לא מוכנה ולא נערכת לרעידת אדמה".

מריאן מתח גם ביקורת חריפה על התנהלות הממשלה בכל הנוגע למיגון המבנים בישראל. "איננו מוכנים לרעידות אדמה. גם ההחלטות שהתקבלו בעקבות השריפה בכרמל - עדיין טרם תורגמו למעשים בשטח. אין כל תכנית תקציבית לשנת 2011, למעט תשדירים שנועדו להעלות את התודעה בציבור".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק