רוצים לצאת למסע תענוגות בארץ?

במשך כמה שנים טייל גולן אבוחצירה בכל הארץ "כתייר בארצו שלו" כשהוא משלב בין שלוש אהבותיו הגדולות: טיולים, צילום וחנויות מיוחדות. כעת הוא הוציא ספר חדש על חנויות מיוחדות ומקומות בילוי בסביבתן

מסע תענוגות ברחבי ארץ ישראל (חדשות 2)

פתאום קם אדם בבוקר ומחליט להגשים חלום. אדם פשוט בלי קשרים, בלי גב כלכלי של משקיעים כבדים ובלי זמן חופשי מיותר, אבל עם חלום. גולן אבוחצירה הגשים אותו.

פעם בשבוע הוא עזב את שטיפת המכוניות, נישק את אשתו ושלושת ילדיו ופנה לתור את הארץ. חמוש במצלמה ובפנקס הוא יצא דרומה, הצפין עד נהריה וגילה את תל אביב.

במשך כמה שנים טייל בכל הארץ "כתייר בארצו שלו", כשהוא משלב בין שלוש אהבותיו הגדולות: טיולים, צילום וחנויות מיוחדות. את ההשראה למסע בישראל קיבל מכתבה של יעל גרטי שקרא בעיתון. אחר כך ישב וכתב והוציא את "מסע תענוגות", שיר הלל לחנויות הקסומות שפגש בדרך.

הספר מחולק לפי אזורים בארץ

יש משהו תמים בספר הזה. בדרך כלל אני לא אוהבת את ספרי ההמלצות שריח הפרסומת נודף מהם, אבל בספר של אבוחצירה יש ניחוח אחר, ניחוח של פעם. איש צעיר שבאמת מתרגש ממראה עיניו, שמספר על אשתו ועל מתנה שקנה לה באחת החנויות, מתנה שנעטפה בכל כך חן ואהבה שאשתו בחרה להשאיר אותה סגורה ולהתענג על הסוד שבפנים.

הספר בנוי לפי אזורים בארץ, ומצוינות בו שעות הפתיחה וגם כתובת אתר האינטרנט של כל חנות. כתייר מושבע הוא גם הוסיף מידע על מה יש בסביבה והיכן אפשר לטייל. במקומות שקשה להגיע אליהם יש הסבר שגם מאותגרת כיוונים כמוני יכולה להבין.

מאחר וגם אני אוהבת חנויות קונספט וחנויות "מיוחדות" חשבתי שהספר לא יחדש לי הרבה. ביד יהירה דפדפתי בו, מצפה להכיר את רוב החנויות, אבל גיליתי שהייתי רק בחלק קטן מהן... אוי לבושה - גם בתל אביב מכורתי יש חנויות שאני לא מכירה!

קראתי את הספר פעמיים. בפעם הראשונה כדי להתרשם ולהתלהב. בפעם השנייה עם עט ונייר, רושמת מסלול אפשרי לסוף השבוע. "הבית של מיץ פטל" - הנה אני מגיעה!

הספר יצא בהוצאה עצמית. אני לא יודעת אם אפשר להשיג אותו בחנויות הספרים, אבל בינתיים אפשר להתרשם מהאתר שלו: http://www.masataanugot.co.il/

הערות ותגובות ניתן לשלוח ל- sigalr@news2.co.il