ספר ילדים מיוחד ליום המשפחה

בספר הרביעי בסדרת התנינים של הסופרת הגרמנייה דניאלה קולוט, מנסים אבא תנין ואמא ג'ירפה לקיים חיי משפחה "רגילים". אך מה קורה כאשר אבא תנין נשאב אל בור הניקוז וחבל נכרך סביב צווארה של אמא ג'ירפה? רק הילדים מצליחים לפתור את הבעיה

תנין וג'ירפה/דניאלה קולוט (חדשות 2)

היום לומדים כבר בגן הילדים שיש כל מיני סוגים של משפחות. משפחות שאבא ואמא גרים בבתים נפרדים. משפחות עם שני אבות, משפחות שיש רק אמא, משפחות עם ילד אחד ומשפחות עם עשרה ילדים. כל משפחה הוא ייחודית ומיוחדת.

גם אבא תנין ואמא ג'ירפה הם משפחה מיוחדת. לא קל להקים משפחה כשיש כאלה הבדלים (במקרה שלהם כמעט שני מטרים וחצי) אבל הם התגברו על הקשיים ויש להם שני צאצאים: תנירה שהיא ילדת תנינים חמודה וראפולו - ג'ירף קטן ומקסים.

הארבעה מנסים לקיים חיי משפחה "רגילים". אני לא יודעת כמה זה "רגיל" לגור בבריכה, אבל הפיתרון הזה מאפשר להם לאכול ולשתות בגובה שווה והכי חשוב - להחליף מבטים אוהבים כשמתחשק להם.

הספר הרביעי בסדרה

שגרת היומיום נעימה ונוחה להם, עד שקורה אסון, הפקק של הבריכה משתחרר ממקומו, החבל שתמך בשולחן האוכל נכרך סביב צווארה הארוך של אמא ג'ירפה ואבא תנין המסכן נשאב אל בור הניקוז.

שוד ושבר! היחידים שיכולים להציל את המצב הם תנינה וראפולו הקטנים שמוכיחים שלגדול בבית מיוחד הופך אותך לילד עם הרבה תושייה. הם עוזרים להוריהם להתעשת ויחד כל בני המשפחה פותרים את הבעיה.

זה הספר הרביעי בסדרת התנינים של דניאלה קולוט שתרגם מגרמנית, בכישרון רב יש לציין, דובי לנץ. הראשון היה "תנין קטן ורגש לו גדול" סיפור התאהבותם של הזוג הלא שגרתי- תנין וג'ירפה. גם שני הספרים הבאים התעסקו בזוגיות המיוחדת שלהם ואני מקווה שיהיו עוד בסדרה.

אני מאוד אוהבת את האיורים הנפלאים שציירה קולוט בעצמה. אם אתם רוצים להתרשם בעצמכם, אפשר להיכנס לאתר שלה : http://danielakulot.wordpress.com
הוא אומנם בגרמנית, אבל זה ממש לא חשוב. הציורים המקסימים האלה מובנים בכל שפה.

ספר שמתאים במיוחד ליום המשפחה, אבל לא רק. יום משפחה שמח!


הערות ותגובות ניתן לשלוח ל- sigalr@news2.co.il