"הנשיא מובארק מתחנן על נפשו"

אזרחי מצרים חגגו הלילה חצי ניצחון מובארק הודיע כי לא יתמודד בבחירות הבאות לנשיאות, אך המפגינים עדיין ברחובות, דורשים את עזיבתו המיידית של הנשיא. בנאומו מובארק בעצם התחנן על נפשו, ולמרות שלא אמר זאת במפורשות, ביקש עוד זמן לדאוג שהשלטון לא ייפול לידיים קיצוניות

נשיא מצרים חוסני מובארק הודיע בנאום טלוויזיוני כי הוא מבטיח שלא יתמודד פעם נוספת לנשיאות, מדגיש כי כל כוונתו היא לדאוג להעביר את השלטון בדרכי שלום לידיים חדשות . אם היה נושא את הנאום שלו לפני שישה ימים התמונה במצרים הייתה נראית אחרת.

מובארק הודיע כי הוא יעשה שינויים בחוקה - שינויים שיאפשרו מועמדות לנשיאות גם לאנשים שהיו מנועים מכך עד עכשיו . הוא בעצם מתחנן על נפשו ואומר - תנו לי עוד כמה חודשים, אני אלך בכיוון שאתם רוצים אבל תנו לי לעשות זאת בכבוד, בצורה מסודרת. מבלי לומר זאת במילים מפורשות הוא מבקש להעביר את השלטון בלי שייפול לידיים קיצוניות כמו תנועת "האחים המוסלמים".

בפניה רגשית הוא פנה לאזרחי מצרים ואמר "תזכרו איך אני הגעתי לנשיאות - הייתי האיש שלכם גם בממשלה וגם בשלום. אני איש צבא, אני לא בוגד, אני לא בורח ממשימה", ומביע צער על כך שהאופוזיציה לא קיבלה את הצעתו לקיים משא ומתן באמצעות סגנו החדש, עומר סולימאן.

בשביל המפגינים, מה שאומר מובארק זה חצי ניצחון - לא אני ולא בני ננסה להמשיך לשלוט בכם. אך לא בטוח שהוויתורים שעשה הערב מובארק, אחרי ישיבות ארוכות עם אנשי המודיעין סביבו , יספיקו כדי להשקיט את ההפגנות. אזרחי מצרים רוצים את מובארק בחוץ עכשיו, ולא כמשגיח כשרות של תהליך העברת השלטון.

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהפכה במצרים - סיקור מיוחד:

המון זועם תקף את שגרירות ישראל בקהיר

צפו: הקרב האלים על הגשר בקהיר

לעצור את אספקת הגז לישראל - ולהתכונן למלחמה

מי אתה, מוחמד אל בראדעי?

צפו: סיור וירטואלי במוקדי המהפכה

"המודיעין לא צפה את ההפיכה במצרים"

נתניהו: "נשמור על השלום עם מצרים"