היועמ"ש עידן ניסוחיו נגד גלנט

ישנם "קשיים משפטיים משמעותיים" למינוי גלנט לרמטכ"ל הבא של ישראל, הודיע היועמ"ש כשהוא בוחר בקפידה את ניסוחיו. לאחר ששר הביטחון ורה"מ ביטלו את המינוי של האלוף מעמיקם, נתניהו דואג כעת כי כל הבעיות וההתנגדויות למועמדים לרמטכ"לות יוצגו בפניו טרם המינוי

לאחר הודעת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, כי התנהלותו של האלוף גלנט בפרשת הקרקעות בעמיקם, "מעלים קשיים משפטיים משמעותיים באשר לסבירות ההחלטה למנותו לרמטכ"ל", הודיע שר הביטחון, אהוד ברק כי לאחר התייעצות עם רה"מ בנימין נתניהו, החליטו השניים לבטל את מינוי גלנט לרמטכ"לות.

"ספק אם ראוי מבחינה ערכית להותיר בעינה את ההחלטה בדבר המינוי", נכתב בהודעתו של וינשטיין. נראה כי היועמ"ש, ממש כמו מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס מיתן עד מאוד ועידן את ניסוחיו.

"צריך להקים ועדת שרים שתאתר את הרמטכ"ל הבא", אומר היום אחד משרי הממשלה. ועדה כזו יכולה למנות את השרים דן מרידור, משה בוגי יעלון ויוסי פלד.

בינתיים, רה"מ מבקש היום מיו"ר סיעת עצמאות שני דברים. ראשית מבקש נתניהו מברק שיציע יותר ממועמד אחד לרמטכ"ל, וחשוב מכך, לאור ההתפתחות בפרשת גלנט, רה"מ מבקש כי כל ההתנגדויות והבעיות יוצגו בפניו לפני המינוי ולא אחריו.

על פי הערכת נתניהו, מינוי רמטכ"ל חדש יקח הרבה פחות מ-60 יום, בהם מונה בינתיים סגן הרמטכ"ל, יאיר נווה למפקדו של צה"ל.

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק