פרשנות: מה הפיל את גלנט?

קלמן ליבסקינד, כתב מעריב שחשף לפני שנתיים את פרשת הקרקעות של גלנט, מסכם היום עידן ומנסה למנות את הטעויות של האלוף. "הרבה מאוד דברים הפילו אותו, סדרה של אירועים", מדגיש ליבסקינד בריאיון לערוץ החדשות ומשוכנע: "יש עובדות שגלנט לא הצליח להתמודד איתן"

כשנתיים לאחר שנחשפה לראשונה ב"מעריב", הגיעה היום פרשת הקרקעות של האלוף יואב גלנט לשיא חדש - לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הודיע כי לא יוכל להגן על המינוי. בריאיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט מספר קלמן ליבסקינד, כתב מעריב שפרסם את התחקיר, על ההסתבכות של הרמטכ"ל המיוחד והטעויות שעשה בדרך.

"כשיצאנו לתחקיר ב-2008 גלנט לא היה מועמד לשום תפקיד ולא יכולנו להעריך שכך זה יסתיים", מודה ליבסקינד ותוהה מדוע במשך תקופה כה ארוכה לא עורר התחקיר יותר מדי גלים, על אף חשיבותו. "רק בחודשיים האחרונים הייתה התעוררות ויש להצר על כך שזה קרה כל כך מאוחר, סמוך למועד המינוי", הוא מלין.

על פי ליבסקינד, ההסתבכות של גלנט לא נובעת מאירוע אחד. "הרבה מאוד דברים הפילו אותו, סדרה של אירועים", הוא משוכנע ומפרט: "בנושא הפלישה לקרקעות, לא מדובר במקרה אחד. כמו כן, במשך תקופה ארוכה לא נענה גלנט לרשויות החוק. בנוסף הוא דיווח מספר דיווחים שאינם אמת וגם הטענה שהוא פעל בתום לב לא עמדה כאן".

ליבסקינד מתייחס גם למאבק שניהלו גלנט ואנשיו נגד הפרסומים ומותח ביקורת על התנהלותם. "עד רמה מסוימת אפשר לקבל את המאבק ולהגיד שהוא לגיטימי, הרי לכל אדם זכות להיאבק על שמו הטוב, אבל הייתה סטייה מהסביר", הוא מדגיש ומתנער מהמודעה התומכת לכאורה באלוף, תחת הכותרת 'הפוטש בקריה הצליח', והטענות לגבי קונספירציה בקרב אנשיו של הרמטכ"ל אשכנזי. "יש עובדות שגלנט לא הצליח להתמודד איתן, לא מולנו, לא מול המבקר ולא מול היועץ המשפטי", מסכם ליבסקינד.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק