אתם שאלתם - שליחנו למצרים ענה

כרמל לוצאטי, שליח חדשות 2 למצרים, קיים צ'אט מיוחד עם חברי חדשות 2 בפייסבוק ובו ענה לשאלותיהם על המצב במדינה שעומדת על סף הפיכה. לוצאטי הסביר לגולשים מדוע בעצם החלו המהומות וסיפר על הסכנה ברחובות: "חברי הכנופיות גונבים ושודדים כל דבר שאפשר"

ביומיים האחרונים משדר כרמל לוצאטי, שליח חדשות 2 למצרים, היישר מהעימותים האלימים בקהיר ומעביר את הקולות והתמונות מהשטח. בצ'אט מיוחד שקיים עם חברי חדשות 2 בפייסבוק סיפר לוצאטי לגולשים על התחושות, החששות וההשלכות של המשבר המחריף.

"המצב כרגע מסוכן מאוד וזה לא בטוח לזרים, או לישראלים כמוני, להסתובב ברחובות", השיב לוצאטי לגולשים שהפגינו דאגה לשלומו. "חברי הכנופיות שמסתובבים כאן גונבים כל דבר שאפשר. הם שודדים מזרים, מקומיים - וכל מי שיש לו כסף או ציוד. בשכונות המצב מסוכן עוד יותר".

חברי חדשות 2 בפייסבוק ביקשו להבין מדוע בעצם החלו המהומות. "זה תלוי את מי שואלים", עונה לוצאטי. "הצעירים רוצים שמובארק יפרוש. אחרים רוצים ממשלה אחרת - פחות מושחתת ויותר דמוקרטית. חשוב להדגיש שכל המרי הזה צמח כתוצאה מכך שנמאס לצעירים מהמצב הכלכלי, שאין להם מה לאכול והיכן לעבוד".

כתב חדשות 2 התייחס במהלך הצ'אט למגמה ברחבי העולם הערבי והעריך שלא רק במצרים ובתוניסיה נראה המונים יוצאים לרחובות. "זה יכול להגיע גם לירדן אירן וסוריה. בכל מדינה שבה מיעוט שולט ברוב וגורם לו לתסוס", הסביר.
.
מספר גולשים ביקשו לדעת מדוע נשאר שגריר ישראל במצרים על אף ההסלמה. "ברגע שישראל תוציא את השגריר הרי שזה יתפרש כאילו היא לא באמת סומכת על מובארק וכבר מספידה אותו ואת משטרו", ענה לוצאטי. ומה לגבי הסכם השלום בין המדינות? "צריך להתאזר בסבלנות", הוא ממליץ. "כדאי לראות מי ישלוט במדינת הענק, ורק לאחר מכן נדע האם השלום יישמר או שמא נכונו לנו ימים לא פשוטים".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על ההפיכה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהומות במצרים - סיקור מיוחד:

יותר מ-100 הרוגים במהומות במצרים

משפחות הדיפלומטים הישראלים חולצו בטיסה מקהיר

עומר סלימאן מונה לסגן הנשיא

מוחמד אל בראדעי נחקר ושוחרר: "השינוי יבוא מהעם"

מיוחד: ניתוח שפת גופו של מובארק

מיוחד מקהיר: מתכוננים לקראת המשך המחאה

כיצד הפילו את האינטרנט במצרים?

המדריך המלא להפיכה במצרים