פרשנות: "גלנט לא ייכנס ללשכת הרמטכ"ל"

שבועיים לפני שאלוף יואב גלנט אמור להיכנס לתפקידו, קיבל היועץ המשפטי לממשלה את מסקנות דוח מבקר המדינה, שמציגות באור בעייתי את התנהלותו של מי שאמור לפקד על הצבא. אמנון אברמוביץ', פרשן חדשות 2 לא רואה אפשרות שגלנט יהיה הרמטכ"ל הבא, ומביע צער על ההתנהלות שהובילה למינויו

ב-14 אמור אלוף יואב גלנט להתחיל את תפקידו כרמטכ"ל הצבא. שבועיים לפני התאריך שנקבע, פורסמו עיקר מסקנות מבקר המדינה שחופשות חלק בעייתי מאוד. אמנון אברמוביץ' פרשן חדשות 2, טוען שגלנט לא יוכל לצעוד ללשכת הרמטכ"ל אחרי המסקנות הקשות בדוח.

לדברי אברמוביץ', נראה שלא תהיה ליועץ המשפטי לממשלה התלבטות בשאלת מינויו של גלנט לתפקיד הרמטכ"ל הבא. "מסכת הנסיבות והעובדות כפי שהמבקר מתאר לא ניתנת להגנה בבג"ץ כאשר מדובר בתפקיד בסדר גודל של רמטכ"ל", טוען אברמוביץ. לכן היועץ המשפטי לממשלה לא יוכל להגן על האלוף גלנט בבג"ץ".

מסקנות המבקר חושפות לא רק בעיות ערכיות, אלא גם התנהלות לקויה סדרתית מגוונת שנמשכה לאורך שנים. לטענת אברמוביץ' אי הדיוקים בדבריו של גלנט מול הרשויות מחמירות את התמונה, שלא עוסקת רק במישור הערכי.

"למיטב הערכתי גלנט לא ייכנס ללשכת הרמטכ"ל", אומר אברמוביץ' עם פרסום המסקנות. לטענתו, מסכת העובדות כולה מצערת, אך יותר מכך מצערת העובדה ששר הביטחון הודיע על המינוי טרם זמנו, התנהלות מנהל מקרקעי ישראל שלא בדקו את העובדות כיאות, ולא פחות מכך מצערת התנהלותם של הפרקליטות, של ועדת טירקל ושל הממשלה שאישרו את המינוי.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרשת גלנט והקרקעות - סיקור מיוחד:

האם המירוץ לרמטכ"לות מתחדש?

הערכה: היועמ"ש לא יוכל להגן על גלנט בבג"ץ

האלוף גלנט העיד 4 שעות בפני המבקר

לשכת הרמטכ"ל תישאר ריקה?

קלודין גלנט: מנסים להכשיל את המינוי בכוונה

בג"ץ: ניתן להמשיך במינוי גלנט

ממצאי המבקר בפרשת גלנט נחשפים