"חלק מההתבטאויות נגד ברק: גסות ואלימות"

אחרי שבוע בו הותקף שר הביטחון אהוד ברק לאחר שפרש מסיעת העבודה, אפשר להגיד שחלק מהדברים שנאמרו עליו היו נכונים, אבל לגבי חלק אחרי ומשמעותי מדובר באלימות וגסות. אודי סגל מבקש להרגיע את העליהום על ברק ועל הפורשים, שלא גנבו מנדטים ואולי הצליחו להציל את מפלגת העבודה

אין כמעט מי שלא חבט השבוע באהוד ברק. הכותרות, הפרשנויות, התמונות, הכינויים גויסו להוקיע את שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה הפורש. אמנם חלק מהדברים נאמרו ביושר ובצדק, אבל בנוגע לחלק מדובר בהתפרעות, גסות, ואלימות.

אמרו עליו שהוא פירק וחיסל את הפלגה ובגד בבוחרים, אבל הוא לא בגד בכולם. את סופו של קמפיין הבחירות ב-2009 ברק ניהל תחת הכותרת "ברק לביטחון". כולם ידעו שהקרב על ראשות הממשלה הוא בין לבני לנתניהו, כך שמי שבחר את ברק רצה אותו כשר ביטחון - בכל ממשלה שתקום.

דבר אחד צריך להגיד: מדובר בתעלול ותרגיל, אבל ברק לא גנב מנדטים ולא ברח. ברק ערק והציל את עצמו ועוד חבורת מקורבים, ואולי בהפוך על הפוך גם את מפלגת העבודה. הרפש שהוטח בו במהלך השבוע היה מוגזם, אבל יש בו גם צדק היסטורי. האיש שהביא להדחתו של אהוד אולמרט, החליף אותו בתור שק החבטות של מדינת ישראל.

רוצים לקבל עוד עדכונים מעולם הפוליטיקה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

רעידת אדמה פוליטית - סיקור מיוחד:

מכתב הפורשים: "העבודה - מקום בלתי נסבל"

נתניהו ידע, פואד גילה באינטרנט

פרשנות: כיצד ישתנה הנוף הפוליטי?

לאן נעלם הביטחון של "החייל הגיבור"?