כשיורים בפוליטיקאי - זה פוליטי

האם זה פסול להטיל את האשמה בפשע שביצע חמוש מטורף באומה שלמה, או שהשילוב בין פוליטיקאים זועמים ושפע של נשק ברחובות מוביל לתוצאה בלתי נמנעת של מעשי אלימות קטלניים?

ג'ונתן מן - איש פוליטי (CNN)

כשפולטיקאי נורה, זה מיד הופך להיות מעשה פוליטי. אחרי ניסיון ההתנקשות במחוקקת מוושינגטון, התנקשות שהרגה שישה אנשים, אמריקה שואלת השבוע האם הפוליטיקה, התרבות והמדינה הפכו לאלימות מדי.

"תופעות של התפרצויות הכעס, השנאה וצרות העין שממלאות את המדינה הזו הופכות להיות בלתי נסבלות", אמר השריף קלרנס דופניק, שחוקר את המעשה הנפשע.

אין פוליטיקאי שאוהב שיחות על נשק יותר משרה פיילין. היא אפילו השתמשה בדימוי של ירי במהלך הקמפיין נגד גבריאל גיפורדס, חברת הקונגרס הדמוקרטית ששרדה בקושי פגיעת כדור שנורה לראשה. פיילין דחתה את האשמות שהופנו אליה או לכול דמות ציבורית אחרת: "פשעים מפלצתיים שכאלה עומדים בפני עצמם", אמרה פיילין והוסיפה: "הם מתחילים ומסתיימים באלו שעושים אותם".

אלימות ידוע מראש?

האם היא צודקת? האם זה פסול להטיל את האשמה בפשע שביצע חמוש מטורף באומה שלמה, או שהשילוב בין פוליטיקאים זועמים ושפע של נשק ברחובות מוביל לתוצאה בלתי נמנעת של מעשי אלימות קטלניים?

מנהיגים אמריקנים רבים ניסו להרחיק את הפוליטיקה מהאבל הקולקטיבי שמילא את ארה"ב בשבוע שאחרי הירי, אבל הפוליטיקה נמצאת שם כל הזמן.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

תכניתו של ג'ונתן מן - POLITICAL MAN  משודרת בימי שישי ב20:30 ובשבת ב 22:00 ברשת CNN