"יש גרעין אמת בפרסומים של אירן"

הפרשן לענייני ערבים של חדשות 2 הגיע לצ'אט מיוחד עם גולשי חדשות 2 בפייסבוק כדי להשיב לכל השאלות הבוערות שלכם. הוא התייחס לחששות הגולשים והרגיע: חמאס לא מעוניין להיכנס לעופרת יצוקה 2. עם זאת, הם גם אינם מעוניינים לקדם את עסקת שליט

אהוד יערי בצ'אט בפייסבוק (חדשות 2)

האם באמת נחשפו מרגלי מוסד? עד כמה קרובה הפצצה האירנית? ומה הסיכוי למלחמה בקרוב? פרשן חדשות ערוץ 2 לענייני ערבים קיים היום צ'אט מיוחד עם גולשי חדשות 2 בפייסבוק וענה על כל השאלות הבוערות.

רוצים לקבל עדכון על הצ'אט הבא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לצערי אין באופק הנראה לעין סיכוי להסדר קבע עם הפלסטינים", אמר יערי כשנשאל בנוגע לסיכויי השלום. "לעניות דעתי, הפלסטינים לא מעוניינים לסגור עניין בשלב הזה ולכן הדרך היחידה והרצויה היא לשכנע את ארה"ב, האירופים ואחרים להגיע להסדר ביניים רחב שייתן לפלסטינים מדינה ברוב שטח הגדה בלא חוזה שלום או הכרה בישראל", הסביר הפרשן.

"חמאס אינו להוט לסיים את פרשת שליט"

השאלה הבוערת בצ'אט הייתה האם החשיפה האירנית לכאורה של חוליית המוסד היא אכן אמיתית. אינני יודע לומר כמה אמת יש בפרסומים שלהם ביומיים האחרונים, אבל ההנחה שלי היא שיכול להיות לפחות גרעין של אמת בדיווחים שהם מוסרים, גם אם יש הרבה סימני שאלה", הסביר יערי. "הממשל האירני צריך להראות לציבור באירן שהם פועלים בהצלחה נגד הפעולות של המוסד בשטחם", הסביר יערי.

ומה בנוגע לגלעד שליט? הפרשן התייחס לסיכויים להחזיר את החייל החטוף ואמר: "לצערי חמאס איננו להוט לסגור עסקה סבירה לשחרורו של גלעד. הם רואים בו תעודת ביטוח מפני תקיפות שלנו". עם זאת, הוסיף הפרשן כי: "שום ממשלה בישראל לא יכולה לאפשר לעשרות רבי מחבלים לחזור לגדה המערבית. לכן הסיכוי לשחרור שליט קשור לסיכוי של פיוס בין פת"ח וחמאס ולהערכתי זה לא יקרה בקרוב".

רבים מהגולשים היו מודאגים בנוגע להתחממות האחרונה בגזרת עזה. "לדעתי איננו קרובים לעופרת יצוקה 2", העריך יערי. "הסיבה לכך פשוטה - החמאס בשום פנים אינו רוצה בזה ואני מעריך שהוא עשוי אפילו לפעול בכוח נגד הארגונים הקטנים שיורים מדי פעם כגון הג'יהאד האסלאמי על ישראל", הסביר יערי.