פרשנות: "קסדה שלמה הייתה מצילה את אבי כהן"

כדורגלן העבר אבי כהן חבש אתמול קסדת חצי ראש שלא באמת שומרת ומצילה. סביר להניח שקסדה שלמה הייתה מרככת את הפגיעה הקשה. תראו את האסון הפרטי של כהן ומשפחתו ותעשו טובה לעצמכם - בתוספת של כמה מאות שקלים תוכלו לרכוש קסדה מעולה, חזקה וטובה שתציל את חייכם

הכל התחיל לפני שנתיים, אחרי שנים של נסיעה בתחבורה ציבורית החלטתי לרכוש אופנוע שישרת אותי בדרכים ובפקקים האינסופיים. בעמל רב חסכתי כסף עבור אופנוע, קסדה וכמובן ביטוח חובה.

למרות שהתעניינתי תחילה באופנוע יקר יותר, החלטתי להתפשר לבסוף כדי לא לחסוך בקסדה מתוך הבנה שאני הולך להיות חשוף כל היום בכבישים, ובגלל הסכנה הידועה לשמצה שיש ברכיבה על אופנועים. בדיעבד, התברר לי שההחלטה הזו, הצילה את חיי.

לפני כחודשיים, בסיום יום עבודה ארוך, חבשתי את הקסדה, הידקתי אותה היטב, והתחלתי בנסיעה לכיוון ביתי באותו נתיב מוכר. הדרך הייתה מוארת, מזג האוויר היה מעולה, והכביש יבש ולא חלק - לכאורה תנאים אופטימלים לאופנוען.

אחרי מספר דקות נסיעה, בעודי נוהג במהירות של 60-70 קמ"ש, הגיע ממולי רכב שהתפרץ בפראות לנתיב נסיעתי וכמעט והתנגש בי בעוצמה שלא הייתה משאירה לי סיכוי לשרוד. בלמתי בחוזקה והצלחתי לחמוק מהפגיעה האנושה ברכב, אך לא הצלחתי להשתלט על האופנוע. עוד לפני שהספקתי להבין מה קורה, החלקתי ועפתי למרחק של 20 מטרים.

בזמן שעפתי מהאופנוע, קיבלתי חבטה חזקה מאוד בראש מהכביש. לעולם לא אשכח את המפגש של ראשי עם האספלט, את הבום החזק הזה. אי אפשר לתאר את עוצמת הפגיעה במילים. למזלי הרב, הקסדה שרכשתי באלפי שקלים הצילה את חיי ומנעה פגיעה אנושה בצד השמאלי של הראש, ונזק בלתי הפיך שבמקרה הטוב היה משאיר אותי נכה לכל החיים.

בתור רוכב אופנוע שחווה על בשרו את טעם ההחלקה והפגיעה בראש מהכביש, אני ממליץ בחום לרוכבי האופנועים לרכוש אך ורק קסדה איכותית וחזקה של חברות מוכחות בעלות מוניטין. התוספת של כמה מאות שקלים היא מה שתציל את חייכם בסופו של דבר, לפחות עד שמשרד התחבורה יתערב וימנע מכירת קסדות גרועות ופתוחות שלא מגנות על הראש כמו שצריך. קחו אחריות לחייכם - תאמינו לי שזה שווה את זה.

הכותב הוא רוכב אופנוע

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק