אפילו הדמוקרטים מאוכזבים מאובמה

גם במפלגתו של הנשיא האמריקני מותחים ביקורת על התנהלותו. זאת, על רקע החלטתו לקצץ זמנית במיסית - למרות שהדבר נקבע כבר בימיו של הנשיא בוש. אובמה טוען כי זו העסקה הטובה ביותר שהצליח לקבל, אך אפילו חבריו הדמוקרטים טוענים שהוא היה יכול להשיג הרבה יותר

ג'ונתן מן - איש פוליטי (CNN)

האכזבה מהנשיא אובמה, גם בתוך מפלגתו שלו, פרצה השבוע לידיעת הציבור הממורמר, שטוען שאובמה חלש מידי ונשבר בקלות. "אם אתה לא נלחם למען משהו, אתה לא יכול לצפות לקבל אותו", אמר השבוע חבר הקונגרס הדמוקרטי אנטוני ווינר. "אני לא חושב שהוא מצפה שהדמוקרטים יהיו מרוצים מההתנהלות הזו".

הדמוקרטים לא מרוצים מהעסקה שהנשיא עשה בהסכמתו לקצץ זמנית במיסים, מה שנקבע עוד בימיו של הנשיא בוש. הדבר משפיע על כל האמריקנים - אפילו על האנשים או החברות הכי עשירות בארצות הברית.

דרוש מנהיג חזק

אובמה דרש לקצץ במיסי העשירים, ותירץ זאת באמרתו כי מדובר ב"הנחה של 700 מיליארד דולר לאנשים שלא צריכים את הכסף". הנחה שנותן ממשל שלא יכול להרשות לעצמו להפסיד כל כך הרבה כסף.

אבל חברי הקונגרס הרפובליקנים אמרו שהם יילחמו בכל ניסיון למנוע את הקיצוץ, ושנותרו רק שבועות אחדים לפני שהקיצוצים במיסים ייצאו לדרך לכל האמריקנים. בסופה של השנה, אובמה סבור שהצליח להבטיח את תמיכת הרפובליקנים במתן סיוע כלכלי בנושא האבטלה והעוני.

אובמה טוען כי זו העסקה הטובה ביותר שהצליח לקבל, אך אפילו חבריו הדמוקרטים טוענים שהוא היה יכול להשיג הרבה יותר. עכשיו חלקם טוענים כי דרוש מנהיג חזק יותר.

תכניתו של ג'ונתן מן, Political Man, משודרת בימי שישי ב-20:30 ובשבת ב-22:00 ברשת CNN