פרשנות: מינוי תמיר פרדו - ענייני ונכון

בבחירת ראש המוסד החדש, קיבל ראש הממשלה החלטה עניינית ונכונה משתי סיבות: האחת - נתניהו רוצה לאותת לאנשי הארגון כי יש לו אמון מלא בהם, ועל כן הוא מביא אדם שצמח ממנו; השני – תמיר פרדו יבוא למוסד בנתונים בהם יש לעשות בארגון שינויים מפליגים, בעיקר אחרי פרשת מבחוח

מינויו של תמיר פרדו לתפקיד ראש המוסד עבר בשקט, ובימים אלה זה לא דבר של מה בכך. פרדו (57) שימש בעבר כסגן ראש הארגון, ומאחוריו 30 שנות שירות במוסד, באגפּים המבצעיים והטכנולוגיים.

בין התפקידים האחרונים שמילא בארגון: ראש אגף המבצעים, וסגנו של ראש המוסד, תפקיד שאותו עזב לפני כשנה וחצי לאחר שדגן סירב לתמוך בו כמחליפו. את שירותו הצבאי העביר פרדו בסיירת מטכ"ל, כקצין קשר תחת פיקודו של יוני נתניהו ז"ל. הוא נשוי ואב לשניים, ומחזיק בתואר ראשון במדע המדינה ובהיסטוריה.

נתניהו מאותת לאנשי הארגון: יש לי אמון מלא בכם

רוני דניאל. "מהלך של אמון" (חדשות 2)
בבחירת ראש המוסד החדש, קיבל ראש הממשלה החלטה עניינית ונכונה. זו הייתה בחירה עניינית משום שהיו אלו שניסו לפגוע בשמו הטוב של תמיר פרדו ולקשור אותו בצורה לא ראויה לפרשת מסמך הרפז. ראש הממשלה התעלם - ודחה את כל הניסיונות הללו.

שני עניינים הניעו את ראש הממשלה לבחור את פרדו. האחד - הרצון של נתניהו לאותת לאנשי הארגון כי יש לו אמון מלא בהם, ועל כן הוא מביא אדם שצמח ממנו; השני - תמיר פרדו יבוא למוסד בנתונים בהם יש לעשות בארגון שינויים מפליגים, בעיקר אחרי פרשת מבחוח. ראוי שיהיה אדם שיבוא ויוביל את השינויים הללו להישגים, גם בתנאים החדשים שנוצרו.

תמיר פרדו מכיר את הארגון מבפנים ואינו זקוק לתקופת למידה ממושכת, אלא יוכל לגשת מיד לסדרה של שינויים. פרדו ייכנס לתפקידו כבר בתקופה הקרובה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק