הנאום של ד"ר אורלי אינס העצים את כולנו

רינה מצליח לא זוכרת מהי הפעם האחרונה שהתרגשה כך מפתיחתה של מהדורת חדשות. "ברגע שהאישה הזאת עומדת נוכחה מול המצלמות ואומרת 'אין לי מה להתבייש', המון נשים בבית, בכורסא, במטבח או בחדר השינה, מזדקפות ויודעות שהיא העצימה גם אותן"

לאנשי חדשות זה לא קורה כל יום. האמת היא שזה קורה לעיתים רחוקות, אבל הערב מול המסך, בפתיחת המהדורה, ממש התרגשתי. התרגשתי עד דמעות. כשאורלי אינס עמדה שם ודיברה, הרגשתי במלוא חושיי את המושג "עוצמה נשית".

כל השנים הקפדנו לשמור על חיסיון המתלוננות. יש בזה כמובן המון היגיון, הרי ברגע שהתלוננו הן הופכות למופקרות, לאשמות, והן מסתתרות מתחת לקוביות, מתחת להאפלה של המצלמה - למרות שהן הקרבן ולא החשודות. שנים זה היה בלתי נמנע.

הערב קרה דבר גדול. הערב, המושג "העצמה נשית" קיבל פנים וקול. קול ברור וחד, קול יפה. אינני יודעת כיצד תסתיים הפרשה, מי יואשם ומי לא. הרי אין עדיין כתב אישום, ובכל זאת הפרשה הזאת כבר עשתה היסטוריה ולעד היא תיזכר כמי שהוציאה את הנשים מהחושך - לאור.

הנשים מרימות ראש

הצורך הזה של נשים לשמור על עצמן מפני חשיפה, להישאר אות בתוך הדיווח החדשותי, שמרה עליהן אבל גם פגעה בהן. בדרך כלל, את מסתתרת כשאת רוצה להסתיר משהו רע, או מבייש. במקרה של מתלוננות, הן הסתתרו כדי לשמור על עצמן, ובכל זאת - הד"ר אורלי אינס הוכיחה היום שאפשר גם אחרת.

ברגע שהאישה הזאת עומדת נוכחה מול המצלמות ואומרת "אין לי מה להתבייש", המון נשים בבית, בכורסא, במטבח או בחדר השינה, מזדקפות ויודעות שהיא העצימה גם אותן. כל אחת בדרכה. כל אחת במקומה וכל אחת בדרך לאתגר הבא של חייה.

המקרה הזה צריך ללמד אותנו, הנשים, שאסור לנו לבטל את הכוח שלנו. התנועות הפמיניסטיות נאבקות בשוביניזם הגברי שלצערנו עדיין קיים, אבל צריך במקביל לפעול להעצמת הנשים. אנחנו לא צריכות לפחד יותר, יש לנו יותר כוח ממה שנדמה. ובינינו, זו השפה ששוביניסטים מבינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

סערה במשטרה - סיקור מלא:

צפו: נאום החשיפה המלא של אורלי אינס

תשתית להגשת כתב אישום נגד בר-לב

אורלי אינס: "זה שמי, אלו פניי"

"פרשת בר-לב מביכה את המשטרה"

החשד: בר-לב אנס את המתלוננת מ'

בעלה של א' מדבר: האמת תצא לאור

בקרוב: עימות בין א' לניצב בר-לב

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"