"בוש לא מצליח לשכנע אף אחד"

ספרו החדש של נשיא ארה"ב לשעבר ג'ורג' בוש, מאפשר לאזרחים הפשוטים להציץ לקבלת ההחלטות המכריעה במחיר שווה לכל כיס - 35 דולרים בלבד. עם זאת, הניו יורק טיימס לא מתרשם מהספר שנועד "לשמר את המורשת התרבותית של המשפחה", לדבריהם

ג'ונתן מן , איש פוליטי (CNN)

שנתיים אחרי שפינה את מושב הנשיא, ג'ורג' בוש חוזר, הפעם הוא מקדם את ספרו וכמו בכהונתו, הוא מושך ביקורות ודעות מעורבות.

מאז שסיים את תפקידו, הקפיד הנשיא לשעבר לא לצאת לתקשורת ולהיחשף. אך כעת, הוא מופיע בכל פינה ובכל כלי תקשורת עם ספרו "נקודות הכרעה", שמעניק הצצה על המתקפה ב-11/9, המלחמות בעירק ובאפגניסטן ועוד רגעים קריטיים שהתרחשו במהלך עידן בוש, הכל במחיר של 35 דולר.

מבקר הספרות מה"לוס אנג'לס טיימס" כתב שהספר "מפתיע בעומקו", ה"ניו יורק טיימס" לעומתו, טען שהספר הוא "בחלקו ספין, בחלקו כתב ווידוי, בחלקו עלילות למשפחה וברובו, התעסקות עצמית שנועדה לשפר את המורשת הפוליטית של הנשיא בוש".

שוב, "הוא לא אומר אמת"

אולם, כותבי הביקורות האלה הם רק "קוראים". לעומתם, הקנצלר הגרמני לשעבר גרהארד שרדר, הוא דמות בספר. בוש כותב ששרדר בגד בו כשהבטיח שיתמוך בפלישה לעיראק אך לאחר מכן חזר בו ועשה בדיוק ההיפך. שרודר אמר בתגובה לדר שפיגל "הנשיא הקודם לא אומר את האמת".

ספרו של בוש מסתבר, לא שיפר את דעת הקהל האמריקנית עליו. סקר חדש שבוצע על ידי מכון גאלופ מצא שרק 44% מהאמריקנים מחזיקים בדעה חיובית על הנשיא לשעבר, בעוד 53% מחזיקים בדעה שלילית על בוש. המספרים לפני ואחרי פרסום הספר הם זהים. כנראה שהספר של בוש עדיין לא שכנע אף אחד.