ביקורת ספר: המירוץ אחר הטבעת / לורן וייסברגר

פתאום הוא קרץ לי מערימת הספרים שליד המיטה. לא השם שלו משך אותי ולא העטיפה המשעממת. אבל מקריאה בו היה נחמד לגלות שבכל זאת מישהו בעולם חושב טובות על בחורינו המצוינים. ספר קליל ומתוק, שהעביר על המבקרת לילה שקט עם חלומות מתוקים

המירוץ אחר הטבעת. מכמיר לב במידה מספיקה (חדשות 2)

חודש לא הצלחתי לקרוא. התחלתי המון ספרים, אבל כמעט באף אחד מהם לא צלחתי את הפרק הראשון. מחסום קריאה - יש דבר כזה??? ניסיתי הכל: ספרים שהמליצו לי חברים שטעמם דומה לשלי, ספרים שהמליצו לי יחצ"נים, ניסיתי אפילו ללכת על בטוח עם סופר שאני מאוד אוהבת והוציא ספר חדש ו- כלום....

ופתאום הוא קרץ לי מהערימה שליד המיטה. אין לי מושג למה. לא השם שלו משך אותי, לא העטיפה המשעממת ואפילו לא העובדה שהסופרת היא "מחברת רב המכר השטן לובשת פראדה", שאהבתי את הסרט הרבה יותר מהספר, בעיקר בזכות הליהוק.

אבל משכתי אותו מהערימה, סידרתי את הכרים מאחורי, ושקעתי בשלוש שעות רצופות של קריאה שהופסקו רק לצורך הרגעת הבטן המקרקרת (שלי) וחלום רע (של הילדה).

מכמיר לב במידה מספיקה

שלוש חברות כמעט בנות 30 מתגוררות בניו-יורק: אחת יפהפייה דרום אמריקנית הוללת וטורפת גברים, השנייה שפית בפוטנציה, מתוקה וחסודה שבן זוגה עזב אותה אחרי חמש שנים והשלישית עורכת בהוצאת ספרים לוקה באובססיביות קומפולסיבית קלה ומנהלת מערכת יחסים עם כוכב טלוויזיה הורס.

כדי ליצור מעט עניין בעלילת הספר הבנאלית רקחה הסופרת מעין תחרות בין הבנות: עד סוף השנה צריכה ההוללת לענוד טבעת אירוסין על אצבעה, החסודה תצא למסע כיבושים של בחור אחד מכל יבשת והאובססיבית... לא לגמרי ברור לי מה היה התפקיד שלה, אבל הכי אהבתי את דמותה.

היה נחמד לגלות שבכל זאת מישהו בעולם חושב טובות על בחורינו המצוינים שאותם גילם "יאיר" בחור מקומי שהחסודה פגשה בביקורה בארץ הקודש - קיבוצניק חסון, מפנק, משקיען, חתיך הורס, עדין ומתחשב (בכל זאת סופרת יהודיה למהדרין).

ספר קליל ומתוק, מבדר ומכמיר לב במידה מספיקה. החיים טובים, אין מלחמות בעולם, אין עוני ואין מסכנים. לפעמים גם זה צריך. סגרתי את הספר, כיביתי את האור והלכתי לישון. הלילה נחלום חלומות מתוקים.

הערות ותגובות ניתן לשלוח ל-sigalr@news2.co.il