דני דויטש בטור פרידה: "עובר למצב ישיבה"

אחרי 5 שנים ומאות תחזיות, דני דויטש מסכם תקופה ותולה את המפה - לטובת מבזקי חדשות. "הגעתי למסקנה שצריך להמשיך הלאה - ולעבור למצב ישיבה", מסביר דויטש ועושה חשבון נפש: "משפט אחד של חזאי יכול להרוס את מצב הרוח של הרבה מאוד אנשים, שתכננו ימים ארוכים חופשה או חופה"

שינויי מזג האוויר הביאו אותי לחשוב שהגיע הזמן לעשות מעשה. לקום ולהמשיך הלאה.

יותר מ-13 שנים חלפו מאז הפך מזג האוויר למקצוע שלי: משקעים, רוחות, טמפרטורות, עננים, תופעות טבע, התחממות גלובלית, מצב הים, ובעצם כשחושבים על זה - אין עוד תחום בעולם כמו מזג האוויר שנוגע ומשפיע על חיינו בצורה כה מובהקת.

לא כל אחד זוכה לעסוק בתחומים שבאמת מעניינים אותו, ולי הייתה הזכות לעמוד מולכם ולנסות להתחקות אחרי מסתורי הטבע המתעתעים ולהביא מדי ערב תחזית מדויקת, אמינה ומעניינת.

אני מקווה שהצלחתי גם אם לא תמיד פגעתי "בול", תעיד על כך שיחת טלפון שזכורה לי במיוחד של צופה עצבני, שלרוע מזלו היה ללא מטריה כשגשם זלעפות (מקומי) ניתח עליו, מה שלא ממש צינן את זעמו כשהתקשר למערכת כדי להגיד לי מה הוא באמת חושב על מזג האוויר ועליי.

לא עבודה של "שתי דקות"

גם אם נראה לכם שמדובר בעבודה של שתי דקות, דעו לכם שהמציאות נראית אחרת לגמרי. זהו מקצוע תובעני שדורש ממך לגייס את מירב כישורייך כדי לחזות את העתיד, להתעדכן בצורה שוטפת, להישאר תמיד מחובר למה שקורה בארץ ובעולם, ללמוד ולהתפתח בתחום שלא מפסיק להשתנות, להחליט ולקחת אחריות על מה שאתה אומר ולא לפחד מטעויות.

האמינו לי, שהיו לא מעט רגעים בהם אתה יודע שמשפט אחד שלך יכול להרוס את מצב הרוח (וזה ממש לא משחק מילים) של הרבה מאוד אנשים שתכננו ימים ארוכים חופשה או חופה. אבל מעל הכל זה מקצוע מופלא שעם השנים פשוט נכנס לי לנשמה והפך לאחת מאהבותיי הגדולות, ולבטח יישאר כזה תמיד.

עדיין לא עיכלתי לגמרי את המחשבה שהיום זו תהיה הפעם האחרונה שבה אני מגיש את התחזית, אבל אני מבטיח לכם שאי אפשר להוציא את החזאי ממני בכזו מהירות.

עובר למצב ישיבה

אני אמשיך לעסוק בפרויקטים אותם אני מקדם בשנים האחרונות, שעוסקים בחינוך סביבתי עם דגש על לימודי המטאורולוגיה בבתי ספר, עם נוער בסיכון ובמוסדות אחרים כי בעיניי זו הדרך היחידה שתאפשר לנו לחיות בצורה מתואמת לשינויי מזג האוויר המדהימים שמתחוללים בשנים האחרונות.

העולם שלנו לא משתגע, הוא פשוט עובר שינויים שמרתק להתבונן בהם ולשער כיצד חיינו יראו בעוד מספר שנים. ההמלצה שלי לכל מי שלא בטוח או משוכנע בתיאוריות העוסקות ב"התחממות הגלובלית" היא לנסות ולהתעמק, לחקור ולחפור כי הדברים הם לא שחור או לבן.

זהו זה, אני פונה לדרך חדשה בחברת החדשות. אנחנו עוד נתראה לא מעט, הפעם ברשותכם אעבור למצב ישיבה: להגיש חדשות, מבזקים וגם להכין כתבות מהשטח ולעסוק בנושאים נוספים שמעניינים אותי.

אז שלום ולא להתראות, ואל תשכחו לחפש תמיד משמעויות בשמיים.

תודה, שלכם, דני.