רגע לפני סוף החופש - הזמן לקרוא

לגדולים שביניכם: שני אחים שלא כל כך מסתדרים אחד עם השני נאלצים להיפרד לאחר מות אמם. ומה הם עושים כאשר אביהם נעלם בנסיבות מסתוריות? ולקטנים: אם אהבתם את "דג לגברת שלתיאל", בוודאי תשמחו לשמוע שלאחרונה החליטה הוצאת כתר להוציאו בהדפסה מחודשת עם איור חדש. נו, כבר התיישבתם לקרוא?

כריכת הספר "פירמידה אדומה" (חדשות 2)

הספירה לאחור התחילה. עוד פחות משלושה שבועות הוא מסתיים - החופש הגדול. אז אם כבר מיציתם את הבריכה והים ונמאס לכם מהמחשב, הנה שתי המלצות לספרים - אחד לבני נוער והשני לקטנטנים קצת יותר.

הפירמידה האדומה / ריק ריירדן

ריק ריירדן עושה זאת שוב. אחרי שהסדרה המוצלחת על עלילות פרסי ג'קסון הסתיימה (או שלא...), הוא יוצא בסדרה חדשה. הפעם על שני אחים, קרטר וסיידי, שנאלצו להיפרד לאחר מות אמם. בעוד שסיידי עברה לגור אצל הסבים בלונדון נדד קרטר עם אביהם הארכיאולוג במסעותיו ברחבי העולם.

שני האחים נפגשים רק פעמיים בשנה, אבל זה לא מפריע להם במיוחד כי הם לא כל כך מסתדרים. במפגש האחרון לקח אותם אביהם לביקור במוזיאון הבריטי כדי "להשיב דברים על תיקונם", אבל פיצוץ מסתורי שהעלים את האב רק מסבך את העלילה ושולח את שני האחים למסע היסטורי רווי הרפתקאות וחוצה עולם.

הסדרה הקודמת עסקה באלי האולימפוס היוונים, והפעם עבר מטה הקסם לאלים המצריים הלובשים דמויות חיות, כשהכי מדליקה היא "בסתת", אלת החתולים שגידלה סיידי בביתה כחתולה ולא ידעה שזו בעצם אלה. גם הפעם נותן לנו ריירדן, במעטה של סיפור פנטסטי, שיעור במיתולוגיה.

ריירדן הופך בספריו את מי שכביכול חלש בחברה למנהיג, למוביל, לאמיץ ולחכם. זה גרם לי לחבב את ספריו עוד לפני שהתלהבתי מהעלילה המרתקת. גם עומר בן העשר וחצי קרא ומאוד אהב, אפילו יותר מהסדרה על פרסי ג'יקסון! מומלץ בחום ולא רק לילדים.

דג לגברת שאלתיאל / יוסי אבולפיה

12 שנים לאחר ש"דג לגברת שאלתיאל" יצא לראשונה, החליטה הוצאת כתר להדפיס אותו מחדש. יוסי אבולעפיה כתב וכמובן גם אייר, כשבהוצאה המחודשת נוסף לו חתול ג'ינג'י שמציץ בכל עמוד. הסיפור עצמו פשוט מתוק ומצחיק ואפילו רומנטי.

מר גליק מאוהב בגברת שאלתיאל. כאשר הוא מצליח לדוג דג שמן במיוחד הוא אוזר אומץ ומזמין אותה לארוחת ערב. אבל בזמן שהוא מתבל את הדג, זה מחליק מידיו היישר לדירתה של גברת שורץ החטטנית ומשם עף לתוך זר פרחים. כך מתחיל לו מסע של דג מסכן, אדון אחד מאוהב וגברת אחת שבכלל לא יודעת כמה טורחים מסביבה. סיפור מצחיק עם ציורים נפלאים. מה צריך יותר מזה?

הערות ותגובות ניתן לשלוח ל-sigalr@news2.co.il