מסמך גלנט: עננה כבדה מעל צמרת צה"ל

מעבר לסערה במערכת הצבאית והפוליטית, מסמך גלנט גרם בראש ובראשונה למבוכה. בין אם הוא אותנטי או לא, צריך לחקור לעומק ולטהר את העננה הרובצת מעל צמרת צה"ל. כל קשר בין פוליטיקאים לאנשי צבא חייב להיות מגונה בכל צורה שהיא. רוני דניאל על החשיפה שמסעירה את המדינה

פרסום "מסמך גלנט" ביום שישי גרם, מעל הכל, למבוכה לא קטנה. הגם שידענו הרבה שנים שסביב מינוי רמטכ"ל היו פעילויות, בחלקן לא ראויות על ידי אנשים שלא צריכים לעסוק בזה - הרי שזו הפעם הראשונה שיש לנו מסמך. אני לא יודע אם הוא מזויף או אותנטי, וזה גם לא מתפקידי, ועל כן צריך לחקור כי מעל צמרת צה"ל מרחפת עננה שחייבים לטהר אותה - לכאן או לכאן.

רוצים לקבל עוד עדכונים בפרשת גלנט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אין לי מילים לתאר עד כמה צריך לגנות את הקשר בין פוליטיקאים לאנשי צבא - זה אסור בתכלית האיסור. זה קשר איום ונורא. קצינים שלא מקפידים על כך, לא יכולים ללבוש מדים. קצין בצבא לא צריך להתחכך בפוליטיקאים, זה מנוגד לפקודות. אם פוליטיקאים בוחשים במינויים של קצינים - זה רע מאוד.

לא יכול להמשיך בצבא חמש דקות נוספות

רוני דניאל. "לגנות הקשר בין פוליטיקאים לאנשי צבא" (חדשות 2)
בסופו של דבר, הליך בחירת הרמטכ"ל מתנהל בלשכתו של שר הביטחון. הוא זה שממליץ לממשלה, ואין מקרים בהם המליץ שר הביטחון והממשלה לא קיבלה את המלצתו. ועדיין, כל הפרסומים והחשדות החמורים הללו צפויים להקשות על פעילותו של הרמטכ"ל החדש שייבחר. לכן, צריך לחקור ולטהר את כל הפרשה הזאת.

החקירה חייבת למצות את מה שהתנהל בפרשה. חקירה סתמית לא תסיר את העננה עליה אני מדבר. אני מקווה מאוד שלא יסתבר שגלנט היה מעורב בפרשה הזו. אבל, אם מישהו כתב את המסמכים הללו מבלי שהוא ידע - הוא צריך לראות מה עלשות. אם קצין שותף לעניין כזה, הוא לא יכול להמשיך בצבא יותר מחמש דקות נוספות.

"מסמך גלנט" - סיקור מיוחד:

היועץ המשפטי יחל בחקירת "מסמך גלנט" כבר היום

הרמטכ"ל: נשתף פעולה בחקירת המסמך

רה"מ: פניתי ליועץ המשפטי שיבחון את המסמך

ארד התלונן במשטרה: "מצפה שימצאו את הזייפן"

פואד: "ברק מזועזע מהמסמך"

פנייה ליועמ"ש: לחקור את "מסמך גלנט"

בכירים בצבא: "אם זה נכון - זו רעידת אדמה"

גלנט מנסה לסכסך בין ברק לרמטכ"ל?

מסמך גלנט - רק קצה הקרחון

מקור המסמך - "אמין, מוכח ופורה"