צפו בזוכים במונדיאל של חדשות 2

אחרי חודש שלם של משחקים, הגיע הזמן לסכם. מאורן וייגנפלד שהלך עם גרמניה ועד לדני דויטש שחזה גביע עולמי לאנגליה, עכשיו הגיע הזמן לקבוע - מי היה המהמר המצטיין שהצליח, כמו פול התמנון, לחזות את הזוכה הגדולה? הנה התוצאות מהמקום הראשון המשותף לשניים ועד לאלו שהיו רחוקים קצת יותר

הבלתי משוחדים: רגע אחרי שספרד זכתה בגביע העולם ונתנה את האות למיליוני אוהדי כדורגל במדינה וברחבי העולם לצאת לחגוג ברחובות, הגיע הזמן לבדוק כיצד הצליחו המהמרים והחזאים פה אצלנו. לא, לא מדובר על פול התמנון, אלא על כתבי חדשות 2 שמסרו את התחזית המדויקת שלהם (מי יותר ומי פחות) לאורך כל המונדיאל.

אתמול הגיעו לישורת האחרונה חמישה כתבים: כתב הספורט והתרבות בן מיטלמן, כתב המשטרה משה נוסבאום, הכתבת הפוליטית רינה מצליח, הכתב הצבאי רוני דניאל והמבזקן ליאור פרידמן.

מבין החמישה, אין ספק שאלו שקלעו במדויק על הזוכה הם מיטלמן ונוסבאום שהימרו באופן חד משמעי על השוורים של ויסנטה דל בוסקה. מיטלמן ציין עוד לפני המונדיאל כי הוא מהמר על הספרדים ונוסבאום הוסיף כי גם מדובר בקבוצה האהודה עליו.

את המקום השני חולקים במשותף מצליח ודניאל, שאמנם הלכו עם הנבחרת הספרדית, אבל לא הימרו עליה באופן חד משמעי. מצליח ציינה כי "ספרד היא נבחרת מדליקה" ודניאל הצהיר: "אני בעד ספרד. רק לא ברזיל".

למקום השלישי הגיעו המגישה והמבזקנית לילך סונין בשוויון עם ליאור פרידמן ועודד בן עמי. סונין, שציינה כי הייתה רוצה לראות את האנגלים מניפים את הגביע, הלכה על הימור כפול: ברזיל או ספרד. אז למרות הקליעה המדויקת על זהות הזוכה, הפספוס הברזילאי הוריד אותה למקום השלישי. פרידמן, כתום בנשמה, הלך עם האורנג' של הולנד והפסיד את המקום הראשון בדקה ה-117 מרגלי "המוח" אנדרס אינייסטה. בן עמי, אוהד מושבע של נבחרת קמרון, הלך על הימור משולש: ספרד, ארגנטינה או גרמניה.

למקום הרביעי הגיע אהוד יערי. הוא אמנם ציפה לראות את הנבחרות האוסטרלית והאלג'יראית מצליחות יותר במונדיאל, אבל ידע שאין להן ממש סיכוי להניף את הגביע הקדוש. במקום זאת, הוא ציפה לגמר בין הולנד לארגנטינה. אז אם יערי קלע בהולנד שהגיעה לגמר, איכזבו מסי וחבריו כשהודחו ברבע הגמר.

ומי השתרך מאחור? מגיש מהדורה ראשונה אורן וייגנפלד נפל עם הגרמנים בחצי הגמר. לעומתו, היו כתבת הכלכלה קרן מרציאנו ונציגנו באירופה עמית סגל עם התכולים-לבנים של ארגנטינה, והתרסקו יחד איתם בחצי הגמר. התחזית של דני דויטש הייתה שהאנגלים יגיעו לגמר ויזכו בגביע ראשון מזה שנים ארוכות ללא זכייה בתואר, אבל בסוף נשאר בשמינית הגמר.