האם אובמה יגרום לעמו להתאהב שוב?

לנשיא אובמה נותרו מספר חודשים לייצר משרות ולהציל את מפלגתו מהפסד צורם בבחירות המתקרבות לקונגרס. ברגע שהבחירות האלה יסתיימו, המפלגות יתחילו להיערך לבחירות הבאות לנשיאות ב 2012. אובמה צריך ניצחון בנובמבר, כדי להגן על משרתו שלו בהמשך

ג'ונתן מן - איש פוליטי (CNN)

נשיא ארצות הברית ברק אובמה חושב עכשיו על יצירת מקומות עבודה: הוא מחפש עבודות ליותר מ-14 מיליון אמריקנים מובטלים ובמקביל מנסה להגן על משרותיהם של המחוקקים מהמפלגה שלו.

"אני רוצה להגיד לכל אמריקני שמחפש עבודה, אני מבטיח לכם שאנחנו עושים ונמשיך לעשות כל מה שאנחנו יכולים", אמר אובמה. "אני אעשה כל מה שכוחי יאפשר כדי לסייע לכלכלה שלנו לייצר עוד משרות והזדמנויות לכולם".

צפו בריאיון הבלעדי המלא של יונית לוי עם ברק אובמה

ארצות הברית בוחרת נשיא בכל ארבע שנים, אבל הבחירות לקונגרס נערכות במעגל של שנתיים. לכן, כשהנשיא נכנס למשרד הסגלגל, הוא צריך להנהיג את המפלגה שלו לסיבוב נוסף של מערכת בחירות - באמצע הכהונה.

הבחירות האלה (בחירות אמצע הכהונה הנשיאותית) ייערכו ב-2 בנובמבר וזה מה שיעסיק את האמריקנים במהלך 4 החודשים הקרובים. אובמה יצא השבוע לגייס קולות בשתי מדינות מערביות וממתינים לו עוד סיורים רבים דומים.

בדרך כלל המפלגה ששולטת בבית הלבן ובקונגרס סופגת הצבעות מחאה בעיצומה של כהונת נשיא. גם הדמוקרטים מצפים להפסד משמעותי של מושבים. על פי הסקרים, המצביעים עצבניים מאוד.

שלושה אמריקנים מאוכזבים על כל אמריקני אחד מרוצה

בסקר האחרון שנערך על ידי רשת סי.אן.אן, 73% מהאמריקנים חושבים שאלו לא ימים טובים לאמריקה. מספר המאוכזבים מהכיוון אליו מנהיג אובמה את המדינה גדול כמעט פי 3 ממספר המרוצים.

חברים רבים במפלגה הדמוקרטית סבורים ש-9.5% האבטלה במדינה, אלו הנתונים שמובילים לתמיכה הצולעת. אם אובמה יצליח להורידאת המספר הזה, זה עשוי, לדעת קברניטי המפלגה, לעזור.

הרפובליקנים לעומתם רואים ומציגים היום תמונה אמריקנית עגומה. הם סבורים שהמצב הכלכלי, אסון כתם הנפט לחופי אמריקה ועוד צרות משכנעות את האומה כולה שהממשל הנוכחי - הוא כישלון.

"אמריקה לא רואה כלכלה שיוצאת מהמשבר", אמר חבר הקונגרס הרפובליקני קווין בראדלי מטקסס. "אנחנו רואים את הבית הלבן לא מצליח להגיב לשמירה על החופים שלנו וגם לא מצליח להחזיר את האנשים לעבודה".

לנשיא אובמה נותרו מספר חודשים לייצר משרות ולהציל את המפלגה מהפסד צורם בבחירות המתקרבות. ברגע שהבחירות האלה יסתיימו, המפלגות יתחילו להיערך לבחירות הבאות לנשיאות ב-2012. אז, יהיה זה תפקידו של אובמה שמונח על המאזניים של הבוחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 תכניתו של ג'ונתן מן - Political Man - משודרת ביום שישי ב-20:30 ובשבת ב-22:00 ברשת CNN