ביקורת ספר: השמש שבלב / מריאן מילר

אחרי ששמענו אותו מספר עליה בראיונות וזכינו לפגוש אותה בתכנית האירוח שלו, "ערב אדיר", אמו של הסטנדפיסט המצליח אדיר מילר הפכה גם לסופרת ומפרסמת קובץ סיפורים אישיים שעוסקים בעיקר במשפחתה. ספר קטן ומתוק על אהבה ללא תנאי

אדיר מילר הוא מסוג האנשים שנורא קל לאהוב. הוא קומיקאי בחסד, הסדרה שלו נמכרה לרשת טלוויזיה אמריקנית, הוא יודע לצחוק על עצמו, הוא זוכה לשבחים על תפקידו הדרמטי בסרט החדש של אבי נשר והוא... נורא אוהב את אמא שלו.

ואיכשהו, דווקא אצל מילר, עם המראה החנוני מלכתחילה, הקשר עם אמא שלו הפך למשהו "איני". אחרי ששמענו אותו מספר עליה בראיונות, גם זכינו לפגוש אותה בתכנית האירוח שלו "ערב אדיר". ועכשיו אמא של אדיר הפכה גם לסופרת והיא מפרסמת קובץ סיפורים אישיים שעוסקים בעיקר במשפחתה.

החלק הראשון של הספר בו היא מספרת על ילדיה (כן, בעיקר על ה"כוכב"...) הוא המרגש והמוצלח ביותר. זה הפרק שכל אמא טרייה צריכה לקרוא. כך מגדלים ילדים - באהבה ובכבוד. כשאתה גדל להורים שמאמינים בך ומשוכנעים שאתה מוצלח ומוכשר וחכם הדרך הרבה יותר קלה.

נושאים מרגשים ומעניינים

שאר הפרקים בספר היו צריכים יד יותר חזקה של עורך. לפעמים נדמה שהם תרגיל בכתיבה יצירתית. אמנם הנושאים כשלעצמם מרגשים ומעניינים, אבל פרטים ועובדות שחוזרים על עצמם לא מאפשרים לספר להפוך למקשה אחת.

ועכשיו, נשאלת השאלה, האם הייתי קוראת את הספר אלמלא כתבה אותו אמא של אדיר מילר? סביר להניח שלא. אבל אז הייתי מפספסת ספר קטן ומתוק על אהבה ללא תנאי. על אופטימיות ללא קץ. על איך מגדלים ילד שגם בגיל 30 שמח להראות כמה הוא אוהב את אמא שלו.

בהכנת הידיעה השתתף כתבנו עזרי עמרם 

הערות ותגובות ניתן לשלוח ל- sigalr@news2.co.il