מסיבות התה בוושינגטון מתחממות

"תנועת מסיבת התה היא מסר לוושינגטון - אנחנו לא מרוצים ואנחנו רוצים מדיניות אחרת", אומר רון פאול שכבר לא המועמד היחיד האנטי ממסדי שהצליח לקצור השבוע כותרות. האמריקנים מחוף לחוף מעוצבנים על הנבחרים שלהם ובכמה מדינות יש עכשיו הזדמנות לבחור במועמדים מפתיעים שיחליפו את המועמדים המסורתיים

ג'ונתן מן, איש פוליטי (CNN)

"יש לי מסר ממסיבת התה", אמר ראנד פאול, פוליטיקאי שקצר השבוע כותרות בכל רחבי ארה"ב. " אנחנו יוצאים להחזיר לידנו את הממשל", הוסיף.

מסיבת התה היא לא באמת "מסיבה" במובן המילולי שלה. זו תנועה עממית של פעילים שמקבלים את ההשראה שלהם ממסיבת התה בבוסטון, אירוע מהמאה ה-18 בו אנשי המושבות בארה"ב מחו נגד המיסים שהטילו בלונדון על ידי השלכת משלוח שלום של תה למים. האירוע נחשב לצעד הראשון של ארה"ב בדרך לעצמאות.

היום, אנשי מסיבות התה רוצים פחות מיסוי ופחות בזבוז של הממשל - הבטחות שהמפלגה הרפובליקנית פיזרה, אבל לא מילאה במהלך הכהונות שלה.

עכשיו אנשי "מסיבת התה" תומכים במועמדים שרצים יחד עם המפלגה הרפובליקנית ומנסים לארגן את המפלגה מחדש - הפעם מבפנים. השבוע הפך פאול להיות המועמד המבטיח ביותר שזכה בתמיכת המפלגה הרפובליקנית. הוא רץ לסנאט אבל ממשיך להתנגד - גם לאנשים שרצים איתו.

"אם אתה רץ נגד וושינגטון - אתה רץ בכיוון הנכון"

"תנועת מסיבת התה היא מסר לוושינגטון. אנחנו לא מרוצים ואנחנו רוצים מדיניות אחרת", אמר פאול שאינו המועמד היחיד האנטי ממסדי שהצליח לקצור השבוע כותרות. האמריקנים מחוף לחוף כועסים על הנבחרים שלהם.

בכמה מדינות יש עכשיו הזדמנות לבחור במועמדים מפתיעים שיחליפו את המועמדים שלהם - רפובליקנים ודמוקרטים. "זו הצבעה אנטי ממסדית בכל רחבי האומה"\ אמר ביל ריצ'ארדסון, מושל מדינה משורות הדמוקרטים. "אם אתה רץ נגד וושינגטון - אתה רץ בכיוון הנכון".

כשהנשיא אובמה בבית הלבן וכשתומכיו שולטים בקונגרס, הדמוקרטים שולטים באמריקה. אנשי מסיבת התה לא מרוצים מהממשל וחילוקי הדעות מול המפלגה הדמוקרטית ברורים.

אבל גם הרפובליקנים לא יודעים איפה בדיוק הם עומדים. חלקם לא ממש מאושרים מאנשי התנועה החדשה, ואחרים אפילו דחפו אותם הרחק משורות מוסדות המפלגה. מנהיגי המפלגה לא רצו לתמוך ברון פאול, במיוחד כי הוא לא באמת תומך בהם.

האם אנשי מסיבת יכולים לנצח את התחרות האמיתית

כשהם העבירו ביקורת על המיסוי בארצות הברית, הם לא חסכו ביקורת גם מהמושלים ומנהיגי המפלגה הרפובליקנית, אבל עכשיו פאול הוא מועמד רפובליקני רשמי. הוא נאבק על המושב של קנטקי בסנאט כמועמד הרפובליקנים ועדיין צריך להתמודד מול המועמד של המפלגה הדמוקרטית בבחירות שיערכו בנובמבר.

לכן, במהלך החודשים הקרובים הוא ואנשי "מסיבת התה" יאלצו לענות על כמה שאלות קשות: אנשי "מסיבת התה" יכולים להשיג תוצאות בשורות המפלגה הרפובליקנית, אבל האם הם יכולים לנצח בקרב האמיתי?

תכניתו של ג'ונתן מן - Political Man - משודרת ביום שישי ב-20:30 ובשבת ב-22:00 ברשת CNN