הערכה: אולמרט יעמוד לדין בפרשת הולילנד

לאחר שנחשפה זהותו של אהוד אולמרט כאישיות הבכירה המעורבת בפרשת הולילנד, מעריכים גורמים בחקירה כי הוא יעמוד לדין, זאת על פי הראיות שנמצאו. בנוסף קיימת הערכה שייעצר במידה ולא יספק תשובות במהלך חקירותיו

גילויים חדשים בפרשת הולילנד: גורמי חקירה ומשפט מעריכים, כי על פי החומר והראיות שנאספו עד עתה בפרשת השחיתות שנחשפה בשבוע שעבר, ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט יעמוד לדין. זאת במידה ולא יציג מידע דרמתי שיסתור את מעורבותו במהלך החקירה נגדו.

על פי הערכת פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ', במהלך חקירתו יוכרע האם יעצר ראש הממשלה לשעבר, זאת בדומה לגורמים בכירים נוספים שנעצרו בשבועות האחרונים. על פי הערכות, אם אולמרט יתעמת עם חוקריו במהלך החקירה, כמו שנעשה בפרשות קודמות, ואם יחמוק מתשובות לא יהיה מנוס מלעצור אותו.

יד ימינו של אולמרט בעבר, שולה זקן, נמצאת בימים אלו בארצות הברית יחד עם פרקליטה. מקורות יודעי דבר מספרים כי בין אם קיים קשר בין הדברים ובין אם לא, אחד החוקרים בפרשה המלווה בפרקליט המעורב בפרשה נמצאים גם הם בארצות הברית.

התגלתה זהותו של א.א

אתמול לאחר אין ספור רמזים ושמועות, ולאחר שורה של מעצרים של אנשים בסביבתו הקרובה, הותר לפרסום כי ה"אישיות הבכירה" החשודה במעורבות בפרשת השחיתות בפרוייקט "הולילנד" - היא ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. כמה שעות בלבד לאחר שובו ארצה לפנות בוקר, התפרסמו החשדות הכבדים נגד מי שכיהן בעבר גם כראש עיריית ירושלים, ומי שבימים אלה מתנהל משפטו בפרשות שחיתות אחרות. 

בנאום מצולם שנשא לאומה הגן על עצמו אולמרט ואמר, "אני מודיע באופן הנחרץ ביותר: מעולם לא הוצע לי שוחד, ומעולם לא קיבלתי שוחד מאדם. בשום עניין ובשום דרך - בין אם במישרין ובין אם בעקיפין. נעשה כאן ניסיון לרצח אופי שלא היה לו תקדים בהיקפו ועוצמתו".

"פגעו בי, במשפחתי, בילדיי והפיצו שמועות שאין להן שחר. לאחר סיום כהונתי, שונו התכניות ב"הולילנד" לגמרי. אין לי שום יד בתכניות האלה", אמר. "כל שש חקירות השוחד שנפתחו נגדי במהלך כהונתי כראש הממשלה - נסגרו, ובהן גם פרשת 'בנק לאומי', שתוארה בשעתו 'המקרה החמור ביותר'".

שחיתות בהולילנד - הסיקור המלא:

פרשת הולילנד: אורי לופוליאנסקי נעצר

יאח"ה הציעו ללופוליאנסקי להפוך עד מדינה תמורת סגירת התיק נגדו

בעקבות הולילנד: אולמרט ישוב לארץ לפנות בוקר

אולמרט לפרקליטות: תאמו לי חקירה

גילויים חדשים בפרשת הולילנד

עצור נוסף ב"פרשת הולילנד": אביגדור קלנר

בכירים נעצרו בפרשת "הולילנד"