מה אומרת שפת הגוף של אולמרט?

בטון נחרץ הכחיש רה"מ לשעבר כל מעורבות בפרשת הולילנד. אולמרט אמנם האשים ותקף - אבל נראה עייף, מדוכדך ולא תמיד חד-משמעי. מומחה לשפת גוף בטור מיוחד לחדשות 2 באינטרנט

אהוד אולמרט, האישיות הבכירה בפרשת הולילנד, הכחיש הערב בתוקף כל מעורבות בסוגיה שמסעירה את המדינה כבר לא מעט ימים. "נעשה כאן ניסיון לרצח אופי שלא היה לו תקדים בהיקפו ועוצמתו", האשים ראש הממשלה לשעבר בטון נחרץ. אבל מה אומרת שפת הגוף של מי שששמו מוזכר שוב ושוב בפרשות שחיתות?

למרות המאמצים, זה לא היה האיש החזק שהכרנו. זה שמניף ידיים לא פעם, מתלהם לעתים. אם הייתה אמורה להיות התאמה בין שפת הגוף לטקסט החד-משמעי והנחרץ - לא כך קרה.

במקום אדם כועס ומשתלח נגד חוסר הצדק שנעשה לו, לטענתו, ראתה המצלמה בעיקר אדם תשוש ומוחלש. כזה שמדבר ללא העוצמה הפנימית המלאה והמושחזת לה היינו רגילים.

אך אולמרט לא רק יגע. כאשר מסתכלים על פניו, ובעיקר על עיניו, קשה לפספס את העצב העמוק. גלגלי העיניים עלו במהלך הצהרתו מעלה וחשפו מעט את הלבן שמתחת. מדובר בסימפטום שמעיד בספרות המקצועית לא פעם על מלנכוליה ודכדוך.

במקום לנסות ולחפות על ארשת הפנים שהסגירה עייפות באמצעות פלג הגוף העליון, השאיר הפעם ראש הממשלה לשעבר את ידיו מתחת לשולחן. הן היו חסרות תנועה ולא יצקו את הלהט הנדרש כדי לגבות את דבריו. במקום לצאת לקרב - הייתה תחושה שמי שמבקש להילחם על חפותו קפוא במקום ופשוט מדקלם ומשנן.

לקראת סוף דבריו הצהיר אולמרט: "אני מודיע באופן הנחרץ ביותר כי מעולם לא הוצע לי שוחד ולא קיבלתי שוחד מאדם בשום עניין ובשום דרך, בין אם במישרין ובין אם בעקיפין''. הוא אמר את המשפט הזה בשטף ובנחרצות - למעט המילים: "בשום עניין ובשום דרך''. ברגע הזה הוא נראה מעט פחות חד-משמעי.

גבריאל רעם הוא מרצה ומומחה לתקשורת אל-מילולית

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שחיתות בהולילנד - הסיקור המלא:

פרשת הולילנד: אורי לופוליאנסקי נעצר

יאח"ה הציעו ללופוליאנסקי להפוך עד מדינה תמורת סגירת התיק נגדו

בעקבות הולילנד: אולמרט ישוב לארץ לפנות בוקר

אולמרט לפרקליטות: תאמו לי חקירה

גילויים חדשים בפרשת הולילנד

עצור נוסף ב"פרשת הולילנד": אביגדור קלנר

בכירים נעצרו בפרשת "הולילנד"