הסכין שבגב המלפגה הרפובליקנית

המפלגה עדיין לא התאוששה מהמאבק מול הנשיא אובמה ותכנית הרפורמות שלו במערכת הבריאות והנה מגיע לה המבוכה הבאה, האירוע שמטיל בספק את השמירה של אנשי המפלגה הרפובליקנית על מה שמכונה "ערכי המשפחה". ערב לגיוס כספים נערך בבר הוליוודי, הקטע האומנותי - רקדניות אירוטיות

ג'ונתן מן - פרשן פולטי, CNN (CNN)

המפלגה הרפובליקנית האמריקנית אוהבת לראות את עצמה כמפלגה שמרנית, השבוע תומכיה נדהמו לגלות שבמהלך כנס תרומות רשמי בבר הוליוודי - הופיעו רקדניות סקסיות ללא חלק עליון. הלילה ההוא הפך לפאשלה האחרונה, הפרק האחרון בתקופת השפל של האיש שמופקד על ארגונם של הרפובליקנים - מייקל סטיל.

המפלגה עדיין לא התאוששה מהמאבק מול הנשיא אובמה ותכנית הרפורמות שלו במערכת הבריאות, והנה מגיע לה המבוכה הבאה. האירוע מטיל את השמירה של אנשי המפלגה הרפובליקנית על מה שמכונה "ערכי המשפחה", בספק.

"כמנהיג, אתה מכתיב את הקצב עבור הארגון שלך", אמר הסנטור הרפובליקני ריק סנטורום "אם משהו שעובד בארגון שלי היה עושה משהו כזה, הוא היה מוצא את עצמו בלי עבודה". סטילס נותן דגש לנושאים כמו ההפלות וההומוסקסואלים, הרפורמות במערכת הבריאות, לא מעניינות אותו.

עבודתו של סטיל אינה להנהיג את המפלגה - מדובר יותר בריכוז או ארגון. סטיל הוא האיש שעומד בראש הוועידה הרפובליקנית הפדראלית. הוא האפרו-אמריקני הראשון שנבחר לתפקיד, כמה שבועות אחרי שאובמה הדמוקרט - החל את תפקידו כנשיא.

אחריותו המרכזית של סטילס כוללת גיוס כספים ופיקוח על התקשורת בין מוסדות המפלגה. כרגע, זה אומר ארגון הפגנות והדגשת עמדתה של האופוזיציה לרפורמות במערכת הבריאות. להציג אופוזיציה אחידה , חדה ויציבה, אופוזיציה שמתמודדת על קולם של הבוחרים במרוץ המתקרב לקונגרס.

אבל סטילס נותר מחוץ לתמונה, ואם זה לא מספיק, במקביל התקשורת הזכירה לרפובליקנים שסטילס עודד בזבוזי כספים ודיונים שמתרכזים רק בעמדתם של הרפובליקנים בנושאים כמו הפלות והומוסקסואלים.

על פי הדיווחים, למפלגה היו יותר מ-22 מיליון דולר כשהוא נבחר, הוא טוען שגייס עוד 96 מיליון דולר מאז. עכשיו בקופה הרפובליקנית יש פחות מעשרה מיליון דולר.

סטילס מפספס הזדמנות

הוא אפילו הספיק לדכא את חברי הקונגרס הרפובליקנים שהנמיכו את הציפיות שלהם לקראת הבחירות בחודש נובמבר הקרוב. "הוא 'הועמד במקומו' מספר פעמים עם מנהיגי הסנאט ומנהיגי בית הנבחרים במהלך השנה האחרונה" אמר השבוע ל-CNN אחד מעובדי גבעת הקפיטול.

זו אמורה להיות תקופה מבטיחה לאיש שתפקידו הוא לארגן את המפלגה הרפובליקנית. בציבור יש זעם עצום נגד ההנהגה, נגד המחוקקים הדמוקרטים, הפגנות ספונטאניות צצות בכל רחבי ארה"ב. הציבור דורש מהמחוקקים להוריד את המיסים ואת מעורבותו של הממשל בכלכלה.

כוכבי המפלגה - כמו שרה פיילין, סוחפים המונים בכל רחבי היבשת. סטיל - הוא לא איש כזה, נכון לעכשיו הוא לא מצליח לסחוף אף אחד, אפילו לא בשורות המפלגה שלו.