"פורום תקנה הוא הבורר של הציבור הדתי"

חשיפת החשדות החמורים נגד הרב מוטי אלון, העלו שאלות קשות על אופן הפעולה של פורום תקנה, שידע על המעשים המיניים שביצע לכאורה ב-4 השנים האחרונות. "פרשת אלון היא עוד סממן לכך שסמכות המדינה מתפוגגת ולחזרה למסגרות הראשוניות", אומר אמנון אברמוביץ'. "כמו שהאחים דומרני מגלים לחו"ל - תקנה הגלו את אלון למגדל

פרשת הרב מוטי אלון שנחשד בביצוע עבירות מיניות בתלמידיו נחשפה השבוע הודות לרבנים החברים בפורום "תקנה". חברי הפורום הודו שידעו על המעשים המיניים שאלון ביצע לכאורה, אך ניסו לטפל בה מבלי לפרסם את דבר קיומה בציבור.

הביקורת הרבה שנשמעה נגד חברי הפורום על כך ש"עשו להם נורמה", העלתה שאלות רבות על תפקידה של מערכת החוק בכל הקשור למגזר הדתי. כדי לעשות צדק עם המשטרה והפרקליטות חשוב לומר שהיועץ המשפטי לממשלה מני מזוז קיבל לידיו את החומר בשנת 2006 וכתב מסמך לאגף החקירות, אך החומר שהיה בידיו נראה כבעייתי ולא פלילי.

לכן מזוז החליט ובצדק, להעביר למשטרה מסמך מסכם ולא מסמך פותח. באותה תקופה מזוז בדק גם את פרשת הנישא לשעבר משה קצב, שבהקשר אליה - צריך להיות זהירים בכבודם של חשודים עד להרשעה ולהבדיל בין התנהגות נלוזה או נפסדת לבין פלילית. בתוך הקטגוריה הפלילית - יש להפריד בין פשע חמור לבין עבירה פחותה.

פרשת אלון היא עוד סממן לכך שסמכות המדינה מתפוגגת ולחזרה למסגרות הראשוניות. כמו שאחד הולך אל הבורר, או לצורך העניין אל האחים דומרני, האחר הולך לפורום תקנה. בכך פרשת אלון אינה שונה מדרך הפעולה של הבוררים למינהם: האחים דומרני מגלים אל מעבר לים, ופורום "תקנה" - על אף שיש לנו אליו הרבה כבוד - הגלה את הרב אלון, שעבר להתגורר במגדל בעקבות דיון הפורום במעשים החמורים שבהם הוא חשוד.

החשדות נגד הרב אלון - הסיפור המלא:

"הרב אלון אמר שהתגבר על סטיותיו"

"מעשיו של הרב אלון חמורים מהטרדה מינית"

הרב מרדכי אלון: "גוזר על עצמי שתיקה"

חשד: רב בכיר הטריד מינית תלמידים