דעה: איך התקשורת סיקרה את החיסול

עופר לפלר חושב שסיקור חיסול מבחוח בתקשורת מוגזם: "ועכשיו גם ביבי לא יבוא לבקר בלונדון ולא רק אהוד וציפי"

סיקור הגיוני או מוגזם? (חדשות 2)

אני יושב כבר שלושה ימים ולא יודע את נפשי. אני נורא רוצה להודות לגיבורים הבריטיים העלומים מהשרות החשאי הבריטי, ששלחו לעולם שכולו טוב ידיד בריטי ותיק - את אדון מטבוחה. לצערי לא עולה בידי להשמיע את קולי אני מנסה להתגבר על קולותיהם של כמה עיתונאים שטרם החליטו עד כמה הכישלון המבצעי של הבריטים הוא יום הכיפורים של 5 - MI או 6 MI .

אבל עוד לפני כן אני מבקש להודות לכל העורכים והכתבים שיוצאים מגדרם כדי לחשוף יחד עם ה"חברה הטובים" מדובאי את כל הפרטים החסרים להם כדי להשלים את המותחן הבא של עולם הצללים. אני רוצה להודות לכל כתבי הצבע שעובדים שעות נוספות כדי לאתר את הגננת שלי רותי שתספר לכם איך נעלתי אותה בשירותים עם הבריח מבפנים, איך פרקתי שעונים ואת שקע החשמל.

אני מודה לצלמי הפפראצי שיושבים ליד המספרה של חיים כדי לצלם את גייל , סנדי ושירלי בתסרוקת החדשה כדי שהמורה באסיפת הורים לא תחשוף את האימא הלוחמת שלנו. פתאום נזכרתי שרק לפני שלוש שנים אותם הכתבים הצבאים, עורכי העיתונים האלה וכתבי הצבע סיימו לשחוט את שדרת האלופים, מפקדי האוגדות, המחטים וסתם החפש"ים במלחמת לבנון השנייה. באמת המצב בארץ והשקט שיש לנו בשכונה הוא בזכות לוחמי הניאונים בערוצי הטלוויזיה.

למה דווקא במדינה כמו שלנו?

בהנעה והמתן יושב כבר איזה שופט תורן שישב בועדת החקירה הממלכתית איך נכשלנו. איך הלוחמים הבריטים והאירים לא גנבו את הקלטות של הוידיאו או ה-DVD של אלה הנכשלים שם בארצות ערב. ואיך זה שלא הצלחנו עוד להסגיר את הלוחמים הבריטים שנמצאים בנופש מבצעי בקריבים או במלך שלמה באילת שהכול כלול והם רוקדים אגדו דו דו, כי בטח אנשי התקשורת חושבים שזה שחיתות לתת להם נופש הרי הם היו בנופש בדובאי שיחקו טניס, היו במול ואני מתפלא על העיתונאים שטרם השיגו את החתימה על כרטיס האשראי ששילמו על הוויסקי 777 היוקרתי, הרי בכספי ציבור מדובר.

מה קרה לנו? למה במדינה שלנו? למה צריך להוביל את הקמפיין? למה לא למדנו כלום על הצנע לכת? למה לא למדנו כלום מלשפוך את התינוק עם המים? מה קרה לכם שם בתקשורת, התחרות השכיחה מכם שאולי הם ממיטב בניה של הממלכה הבריטית שאולי עושים לילות כימים כדי שהמלכה תוכל לצאת לציד או לחגוג יום הולדתה או שהנתינים שלה יוכלו להנאות מחיי חופש של חברה חופשית? איך זה יכול להיות שדווקא כתבינו החרוצים יגישו עוד ועוד שאלות לראש ממשלת בריטניה כדי לבדוק למה השגריר הישראלי לא יושב על הרצפה בשיחת הנזיפה וכמובן למה אין לנו תמונה בלעדית של זה.

איך יכול להיות שסרקוזי לא סגר את הנספחות הצבאית בפריז או למה עוד יש נספח תרבות/חקלאות בשגרירות בלונדון ומשפחות הקהילה הדיפלומטית לא עושה את דרכה להיתרו ומגורשים שמלווים אותם צלמינו הקרביים?

בשעות אלה מתחרים להם העיתונים בישראל מי ידפיס ביותר צבע את 17 או 21 המבוקשים בפוסטר חגיגי למוספי השבת. באחד העיתונים עושים שיח מורים כדי לדעת איזה תלמידים היינו ומי שיחשוף אותנו באחת מהרשתות החברתיות - מובטח לו גלישה חינם לשנה ומקרר למי שיביא תמונה עדכנית של כולנו ורק בשם חופש המידע והציבור לדעת. כי אחרת הציבור שלנו לא יוכל לנתח ליד שולחן הפיצוחים בשבת את כל סדרת השאלות שיעלו בתחקירי המשרד הבריטי.

"פרסומים זרים"

חידודי הלשון ומשחקי המילים שלכם היושבים באולפנים מסכנים אותנו. נקודה. אתם מסכנים את נתיניה של הממלכה הבריטית ואת אזרחי מדינת ישראל ובעיקר במרדף המטורף שלכם אחרי לוחמי הצללים. כל מילה שלכם במסגרת התחרות מוסיפה עוד פרור מידע לאויב, כן, אתם שם במגדל לעם היושב בציון יש עוד אויבים.

די כבר לספר לי שמה שאתם יודעים זה מפרסומים זרים ושכל מה שאתם משדרים עובר צנזורה, שבטח אתם אוכלים לצנזור את הכבד, מאחר שאני בא מתוככם. לי אל תמכרו שהכול מידע גלוי ועל הכול אתם מקבלים מידע רשמי ומסודר. אלו משפטים כדי לנקות את מצפונכם.

מאחר שאני עושה את דרכי לארץ יצא לי לראות בכמה וכמה ארצות שעברתי בהן עיתונים וחדשות לאומיות ובין לאומיות. אנחנו בקושי מוזכרים שם ומצפייה באתר שיש בו את כל כותרות העיתונים מהעולם אנחנו לא בסדר העדיפויות מספר 1 של למעלה מ-90% של העיתונים בעולם.

נכון, הצלחתם לעורר את הדוב העיתונאי הבריטי והערבי מרבצו - כל הכבוד לכם. תודה לכם חברי העיתונאים שבזכותכם אעשה שבת קבלת עם חברים שמצאתם לי מלפני שלושים שנה בתחקיר הנהדר שלכם. תודה אחרונה אני מבקש להקדיש ללוחמי הצללים הבריטים שעשו עבודה מעולה וכחלק מהצלחתם הדליקו את כולם עלינו ועכשיו גם ביבי לא יבוא לבקר בלונדון ולא רק אהוד וציפי.