פרשנות: "יש להסדיר את קשר אדלסון-נתניהו"

על פי פרשן חדשות 2 יש להניח לאשת ראש הממשלה שרה נתניהו ולהפנות את תשומת הלב דווקא לענייניו של בעלה. לדבריו מתקיים היום קשר הון-שלטון שלא היה בתולדות המדינה בין שלדון אדלסון לבין ראש הממשלה. "אם נושא זה לא יוסדר הוא יהפוך לגדול שבתיקים המונחים על שולחן היועץ המשפטי לממשלה", מזהיר אברמוביץ'

האם אמצעי המימון של ראש הממשלה נתניהו צריכים לעורר דאגה? על פי פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ', מתקיים היום בישראל קשר הון-שלטון שלא היה כדוגמתו בתולדות המדינה בין שלדון אדלסון, העומד מאחורי העיתון החינמי "ישראל היום" ובנימין נתניהו.

המינויים הפוליטים של מייקל אורן, משה בוגי יעלון, נתן שרנסקי ונתן אשל עומדים בסימן שאלה בכל הקשור למערכת היחסים עם אדלסון. לדברי אברמוביץ', מרות שיש בעולם עיתונים רבים, מסוגים שונים, רק בישראל קיים עיתון פרסונאלי, כמו "ישראל היום", המשרת לא אחר מאת ראש הממשלה עצמו.

למרות שיש אינספור עיתונים ברחבי העולם המופצים בחינם בקרנות רחוב ורכבות תחתיות, רק בישראל קיים חינמון שמגיע הביתה. אלו תנאים שמתקיימים רק בישראל בגלל חוקי המימון הפוליטי.

על פי אברמוביץ', יש להסדיר את הקשר בין נתינהו לאדלסון במהרה, וזאת בכדי שלא יהפוך בעתיד לאחד מהתיקים הכבדים ביותר שיוגשו לשולחנו של היועץ המשפטי לממשלה. בינתיים הוא ממליץ לכולם, לעזוב את שרה נתניהו בשקט, ולהתרכז דווקא בעסקיו של בעלה.