ביקורת ספר: מתכון בטוח

לרבים נדמה שספרי הבישול הולכים ונעלמים מהעולם, אך סיגל ריבה שומרת להם מקום של כבוד. בספר הבישול "מתכון בטוח" התקבצו חמישה שפים שהופיעו בתכניות טלוויזיה, והגישו את מנות הבית שלהם. שיהיה בתיאבון!

ספר מתכונים - סיפור לכל דבר (חדשות 2)

פעם, כשרצינו מתכון מתכנית בישול אהובה, היינו דואגים מראש לנייר ועט לידנו או מקסימום מתקשרים למספר הטלפון שהיו מפרסמים בתחתית המסך. היום כשלכל תכנית בישול שמכבדת את עצמה יש אתר אינטרנט עם כל המתכונים ואפילו קטעי וידאו בהם אפשר לראות את השף מכין את המנה, האם ספרי הבישול ייעלמו?

אני מקווה מאוד שלא. כחובבת בישול ואוהבת ספרים, ספרי הבישול מהווים אצלי חיבור מושלם. יש לי טקס כזה כשאני קונה ספר בישול חדש - אני מכינה כוס קפה ענק ומתחילה לקרוא. לא לעלעל, לא לדפדף, לא להסתכל רק על התמונות. לקרוא. אני אוהבת את ההקדמות לספר עצמו ואת הסיפורים הקטנים בתחילת כל מתכון. ספר בישול הוא כל כך הרבה יותר מאסופת מתכונים...

בספר "מתכון בטוח" התקבצו חמישה שפים שהופיעו בתכנית טלוויזיה תחת אותו שם והם מגישים את מנות הבית שלהם. חמישה שפים - ישראל אהרוני, רואי גרשון, ירון קסטנבוים, ליה שומרון ומיקי שמו מגישים שבעה פרקים: סלטים ומרקים, דגים, אורז פסטה וקטניות, עוף ובשר, תבשילי ירקות, מאפים וכמובן הפרק הכי אהוב עלי - המתוקים.

שני יתרונות לספר , הראשון, שהמתכונים פשוטים יחסית ואת רוב המרכיבים יש בבית בלי לצאת למסע קניות מטורף והשני, שחר פליישמן שצילם את התמונות המרהיבות. כל כך מרהיבות שכשמלטפים את הצילום באצבע חושקת אפשר להריח את המנה...

יש בספר מתכונים ליום יום שמתאימים גם להורה עייף של ארבעה ילדים רעבים ויש מנות ציוריות לארוחה רומנטית או כדי לעשות דאווינים על החברים שבאים לארוחת שבת, הנה אחד לדוגמא:

טונה אדומה עם צנונית, טחינה וסילאן (4 מנות):

400 גרם טונה אדומה נקייה, הכי טרייה שיש
2 כפיות טחינה גולמית
4 צנוניות קטנות פרוסות לפרוסות דקיקות ומושרות במים
תוכן (החלק עם הגרעינים) מ 2-עגבניות בשלות
12 פרוסות דקיקות של פלפל ירוק חריף
1 גבעול בצל ירוק חתוך לרצועות דקות באורך 5 ס"מ ומושרה במי קרח
חופן עלי כוסברה
קמצוץ בצלצל שאלוט קצוץ
2 כפיות סילאן
2 כפיות שמן שומשום
4 כפיות שמן זית איכותי
4 כפיות מיץ לימון
מלח גס ופלפל שחור גרוס

אופן ההכנה:
1. חותכים את הטונה לפרוסות בגודל 3x3 ס"מ ובעובי 1 ס"מ.
2. מרכיבים את המנה:
על צלחות הגשה מטפטפים קצת טחינה, מעליה מניחים את
הטונה, קצת צנוניות ותוכן של עגבנייה, פרוסות פלפל חריף,
רצועות בצל ירוק, עלי כוסברה ובצלצל קצוץ, מטפטפים קצת
מהסילאן, משני השמנים וממיץ הלימון ולסיום ממליחים
ומפלפלים.

הערות ותגובות ניתן לשלוח ל- sigalr@news2.co.il