ג'ונתן מן בדיווח מיוחד מהאיטי: היאוש, התסכול והאמונה באלוהים

ג'ונתן מן, האיש הפוליטי של ה-CNN, יצא ממשרדו המחומם והנעים שבוושינגטון לכיוון פורט או-פרינס. כשהוא פוגש את האזרחים ההמומים והכואבים ברחובות, הוא מבין שגם בלי קשר לרעידת האדמה הקשה- מצבה של האיטי עגום

ג'ונתן מן - איש פוליטי (CNN)

עבורי, הפנים של פורט או פרינס שייכות לג'אן רוברט ג'ונטי, אב תשוש למשפחה שנותרה ללא מזון. הם חיים עכשיו על שמיכות, בחוץ, כמו מאות אלפים אחרים שחיים בין ההריסות בירתה של האיטי. הבתים שלהם נהרסו ברעידת האדמה שפקדה את המדינה בשבוע שעבר. הם חיים עם ממעט מאוד כסף ומזון. מאז שהאדמה רעדה, הם תשושים.

ג'וניטי אינו ממורמר על כך שאיש לא התייצב לעזור לו, הוא לא מצפה לזה. הוא פשוט מתאבל, הוא נואש, קרוב מאוד לוותר על הכל. "אנחנו חיים מיום ליום. זה מה שעושים בהאיטי", הוא סיפר לי.

אין על מי להישען

במובן מסוים, הוא צודק. האיטי מתמודדת עם רעידת אדמה שנמשכה כמה רגעים, אבל העוני וחוסר הארגון של הממשל - מחזיר את תושבי האי עשרות שנים אחורה. בוושינגטון כינו את האיטי "מדינה נכשלת" הרבה לפני שהאדמה רעדה בשבוע שעבר.

ג'ונטי לא צריך את וושינגטון כדי לדעת שהמדינה שלו לא מתפקדת, גם בלי קשר לרעידת האדמה. לפחות הוא מאמין שהאל ישמור עליו וידאג לו...על כל השאר - הוא ויתר.

תכניתו של ג'ונתן מאן - Political Man - משודרת ביום שישי ב-20:30 ובשבת ב-22:00 ברשת CNN.