רינה מצליח כותבת לשר יולי אדלשטיין

כתבתנו הפוליטית, שהתחנכה במסדרונות רשות השידור, מודאגת מאוד ממה שקורה היום בשידור הציבורי. האחראי הבלעדי לכך הוא השר יולי אדלשטיין, מי שאמור לשמור על רשות השידור אבל בעצם גורם להפקרתה ולרמיסתה. אז אדוני השר, אולי תניח את המפתחות על השולחן ותלך הביתה?

רינה מצליח במכתב גלוי (חדשות 2)

שלום לך השר יולי אדלשטיין,

תסלח לי על הישירות, אבל אני חייבת להפנות אליך שאלה פשוטה: מה עשית בתשעת החודשים האחרונים? איזה הישג רשמת מאז נכנסת לממשלה? בוא נהיה צנועים יותר, ונשאל מה הכיוון שלך ולאן
מועדות פניך?

נזכיר למי שקורא את הדברים שאתה השר הממונה על ההסברה ועל רשות השידור. בוא נניח רגע להסברה, כי לשנינו ברור שהנושא ניתן לך רק כתואר ריק ורק כדי שהתואר שלך יהיה קצת יותר "מלא", אבל בעניין רשות השידור, אדוני השר, המצב הוא מצב חירום והפקרת רשות השידור ורמיסת השידור הציבורי היא מעשה חמור ביותר, וזה מה שאתה עושה, כבוד השר.

רשות השידור היא הבית המקצועי הראשון שלי. התחנכתי במסדרונות "קול ישראל", ועד היום אני סבורה שאין בית ספר ראוי יותר לעיתונות. מה שקורה היום ברשות השידור פוגע בי אישית ומקצועית. כעיתונאים בערוץ המסחרי היום, אני מייחסת חשיבות עצומה לשידור הציבורי, שאמור להיות החלוץ שבראש המחנה אבל היום לצערי הוא הפך להיות שק האיגרוף של הפוליטיקאים.

השר יולי אדלשטיין. איפה היית? (יח"צ)
איפה היית כשוועדת הכלכלה של הכנסת קיבלה החלטות הנוגעות לניהול הפנימי של הטלוויזיה כמו אורך מהדורת מבט או כשזו התערבה בניהול התקציב? איפה היית כשוועדת החינוך של הכנסת התערבה בהחלטה על זהות הנציג שלנו לאירוויזיון? בכלל איפה היית? איך אפשר לקבל את המצב הזה שכל וועדה בכנסת מרגישה חופשיה לבחוש בענייני הרשות, כאילו לא מדובר ברשות שאמורה לשמור על עצמאותה? מילא שקולך לא נשמע בניסיון לבלום את המגמה החמורה הזאת, אבל גם במאבק בין ועדי העובדים לאוצר אתה לא מתערב. הרפורמה ברשות השידור תקועה, ואתה מה?

והכי חמור, ראש הממשלה ניפנף (יש אומרים שרעייתו ניפנפה אבל מי יודע?) את המועמד שלך לתפקיד היושב ראש, אדם ראוי ללא ספק, מנכ"ל בזק לשעבר אמנון דיק. אז יו"ר לא הצלחת למנות, גם את מליאת רשות השידור אתה לא מצליח לאייש, אז בינינו אדוני השר - למה צריך אותך?

אולי כדאי שתניח את המפתחות על השולחן

אני יודעת שרצית משרד אחר וכשנתניהו הרכיב את ממשלתו קיווית לתפקיד בכיר יותר. זה לא יצא, אבל אם היית ממלא את תפקידך כראוי - היית קונה את עולמך ואולי גם תפקיד בכיר יותר בממשלה הבא. אבל אתה כאמור מעדיף לשתוק ולצלול, אמנון דיק בינתיים הסיר את מועמדותו, אתה התגלית כבובת נוצות חסרת משקל, ואנחנו נותרנו בלי איש שיקח על עצמו ברצינות את אחת המשימות החשובות שעל סדר יומה של החברה הישראלית.

אני אני רוצה להציע לך, השר אדלשטיין, אולי כדאי שתניח את המפתחות על השולחן. תחזור להיות ח"כ ותפנה את הכסא שלך למישהו אחר, מישהו שנתניהו סופר יותר ממך, מישהו שנתניהו לא יקבע בשבילו. בקיצור, מישהו שיכול להזיז משהו.

בברכה,

רינה מצליח

נ.ב.
בתור צופה די נאמנה של הערוץ הראשון, איתך ובלעדיך, היו לטלוויזיה הישראלית כמה משדרים  מרתקים, כאלה שאי אפשר לראות בשום מקום אחר. 

 

רינה מצליח כותבת לציפי לבני

מכתב מרינה - מאחורי הקלעים

רינה מצליח במכתב לאהוד ברק

רינה מצליח כותבת לשר המשפטים

רינה מצליח כותבת לראש הממשלה

רינה מצליח במכתב אישי לשר אטיאס