פרשנות: נתניהו רוצה לסגור עסקה

עסקת שליט הולכת להיות המגוונת והמורכבת ביותר שנראתה באזורנו - כך חושף פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ', מפי מקורות זרים. בנוסף הוא טוען כי ישראל כבר עברה את תאריך היעד בו הייתה אמורה להחזיר את תשובתה בנוגע להסכם, והיא תתצטרך לעשות זאת בקרוב

בעקבות המירוץ לקראת ההכרעה בנושא עסקת שליט, מתרבות הידיעות לגבי התקדמות המשא ומתן. פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ מסביר היום בתוכנית "שש" עם עודד בן עמי, כי ישראל צריכה להעביר לחמאס את החלטתה לגבי שיחרור האסירים, ובקרוב.

"ישראל אמורה להגיש הצעה שאמורה להתקרב או לפגוש הצעה קיימת", אומר אברמוביץ', אך מוסיף כי מגבלה נוספת שקיימת היא הזמן, וזאת מכיוון שתאריך היעד שנקבע לסגירת העסקה כבר חלף.

לדברי אברמוביץ', ישראל אמורה להציע הצעה נגדית ביעד קרוב ביותר, שתפגוש את ההצעה הקיימת של ארגון החמאס. עוד הוא מוסיף, כי ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל בכניסתו לתפקיד החלטה אסטרטגית ללכת על עסקה ולהמשיך את המשא ומתן מהנקודה בה הוא הופסק.

הצעה מגוונת ומורכבת

להערכת אברמוביץ', עצם שחרור קלטת הוידאו המתעדת את גלעד מצביעה על נכונותו של נתניהו להביא לסיום הפרשה הכואבת ולהגיע לעסקה שתחזיר את החייל החטוף לבית הוריו.

"העסקה המתגבשת תהיה המגוונת והמורכבת ביותר מכל קודמותיה", טוען אברמוביץ' שמסתמך על מקורות זרים. לדבריו בין האסירים שעתידים להשתחרר במידה והעסקה תצא לפועל, יהיו כאלה בעלי רמות סמליות גבוהות ונמוכות, וכאלו שרמת המסוכנת שלהם לציבור גם היא משתנה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

מחאה ברשת: יאיר נתניהו בתפקיד גלעד שליט

שרה נתניהו נפגשה עם אביבה שליט: "היי חזקה"

מצרים לישראל: המתינו עם החתימה על עסקת שליט

הווידאופדיה: גלעד שליט