מאחורי הקלעים של מכתבי רינה מצליח לשרים

הכתבת הפוליטית של חדשות 2 מסבירה ב"תיק תקשורת" על ההחלטה לפנות לשרי הממשלה דווקא דרך האינטרנט. "שם אני יכולה לתת הקשר ותובנות", אומרת מצליח - שאף פתחה לאחרונה חשבון פייסבוק

מדי שבוע פונה רינה מצליח, הכתבת הפוליטית של חדשות 2, לשר בממשלה במכתב אישי המתפרסם כאן בחדשות 2 באינטרנט.

במכתביה מביעה כתבתנו הפוליטית את דעותיה על תפקודם של הפוליטיקאים, מבקשת הבהרות ומציגה שאלות נוקבות. ה"מכתבים מרינה" מכים גלים במערכת הפוליטית, ומעוררים תגובות רבות. היום היא הגיעה להתארח בתכנית "תיק תקשורת" עם עמנואל רוזן, המשודרת בטלוויזיה החינוכית, וסיפרה קצת על הפרוייקט החדש.

מצליח הסבירה מדוע החליטה לפרסם את מכתביה בחדשות 2 באינטרנט, ולא באחת מתכניות הטלוויזיה של חברת החדשות. "אני בתפר, ואני עושה את המעבר הזה (לאינטרנט) בצעדים מאוד מהוססים", שיתפה הכתבת. "מהכיוון של העיתונות השמרנית, שהיא בעצם תפיסת עולמי המרכזית, שהעיתונאים צריכים פחות להחצין את עמדותיהם האישית, בטח לא בתחום שאני לא מתמחה בו".

חפשו אותי בפייסבוק

במהלך התכנית התייחסה מצליח למכתב האחרון שייעדה לשר הביטחון. "אני מכירה את אהוד ברק. אין סיקור אובייקטיבי, אבל יש סיקור הוגן. אני לא שלמה לגמרי עם מה שאני עושה, אני מודה. אבל מצד שני קורים דברים, אתה לא יכול להישאר בצד".

מצליח אף גילתה כי הצטרפה לאחרונה לרשת הפייסבוק. "מי שמכיר אותי קצת מתחלחל מזה, אבל אי אפשר לעמוד בצד כשקורים דברים ויש במה מצומצת בערוצים לדברים קצת יותר נרחבים, לדעה יותר מנומקת, ואז אתה מוצא את עצמך הולך לשם", נימקה.

"את הערכים העיתונאים שלי, והשמירה על הקודים לתת רק מה שאני יודעת כמבוסס וחד משמעי אני אתן גם באינטרנט. באינטרנט אני יכולה לתת הקשר ותובנות שלי שבתור מי שמתמחה בתחום יש להם ערך רב".

רינה מצליח במכתב לאהוד ברק

רינה מצליח כותבת לשר המשפטים

רינה מצליח כותבת לראש הממשלה

רינה מצליח במכתב אישי לשר אטיאס