האם נס חנוכה השני יקרה במשפחת שליט?

שלל כותרות הכינו אותנו לחזרתו של שליט הביתה - אבל זה עוד לא קרה. "אולי גלעד יחזור עד נר ראשון של חנוכה", הביעה תקווה אחת הגולשת השבוע. במקביל, החיים בארץ נמשכים. השבוע הכריז נאמן על עו"ד וינשטיין כמועמד ליועמ"ש, ובירושלים יצאו מהתרדמת החילונים שנמאס להם לשתוק על הפגנות החרדים בבירה - שהיא גם שלהם

התקשורת הזרה דיווחה על גיבוש עסקה, ארכיון (חדשות 2)

ב-4 מילים:  

מבוכה בלשכת הרמטכ"ל - שוב  

הדיווחים האופטימיים של השבוע

גלעד שליט יועבר בשבוע הבא למצרים, עסקת שליט בדרך לחתימה ויממה מכריעה לעסקת שליט - אלה הן רק חלק מהכותרות שפורסמו השבוע בכלי התקשורת. מרבית הכותרות הובאו מפי גורמים ערבים, או צוטטו ממקורות זרים.

בלשכת נתניהו דממה, ובצדק. ראש הממשלה לא שוכח איך העסקה הקודמת להשבתו של שליט התפוצצה לנו בפרצוף בשלהי כהונתו של אולמרט, רגע לפני שנראה שהנה זה קורה, וגלעד חוזר הביתה. הוא אפילו הדגיש השבוע "עוד אין עסקה", והבטיח דיון ציבורי בנושא.

מה שבטוח זה, שהרקע לחזרתו של שליט מוכן. מבחינה ציבורית, למרות מחאתם וכאבם של משפחות קורבנות טרור, נראה כי כולם כבר רוצים לראות את שליט בבית, והמחיר כבר לא כל כך משנה. "מחזיקים אצבעות לעיסקה", כתב גולש בטוקבק באתר חדשות 2 באינטרנט בסוף השבוע, ומרבית הטוקבקים האחרים היו דומים.

"הלוואי הלוואי שגלעד יחזור כבר", כתב גולש. "אולי גלעד יחזור עד נר ראשון של חנוכה", הביעה תקווה גולשת אחרת. "סוף סוף גלעד יחזור", "כולם מחכים לך ילד שלנו", ו"גלעד נשמה אתה בדרך הביתה" - אלה הן רק חלק קטן מהודעות הגולשים בתגובה לדיווחים על עיסקה קרובה לשיחרורו של שליט. עכשיו, נותר רק להחזיק אצבעות לנס החנוכה של משפחת שליט, או בעצם של כל עם ישראל.

הכוכב הנולד של השבוע

עו"ד יעקב וינשטיין, המועמד הסופי ליועץ המשפטי (חדשות 2)
סוף סוף, לאחר חיבוטים, התלבטויות, ראיונות והסברים, יש לממשלה יועץ משפטי חדש ושמו בישראל: עו"ד יעקב ויינשטיין (ההחלטה כמובן כפופה עדיין לאישור הממשלה).

הרבה דברים אפשר לומר על סאגת בחירת היועץ המשפטי לממשלה, והבולט בהם הוא שזה היה צפוי, מאוד צפוי. "המרוץ ליועמ"ש", היו מי שכינו את המהלך הלא אלגנטי לבחירת היועץ, אבל כמו בתכנית הריאלטי, גם כאן ה"זוכה", כמעט היה ידוע מראש.

מלכתחילה, ויינשטיין היה המועמד המוביל לתפקיד, ולאחר שפרופסור ידידיה שטרן הסיר את מועמדתו, בשל ההחלטה שלא לפצל בינתיים את התפקיד, דרכו לתפקיד נראתה סלולה מתמיד .

עו"ד ויינשטיין ידוע כאחד מעורכי הדין המובילים בתחום המשפט הפלילי. לויינשטיין ניסיון עשיר בתחום הצווארון הלבן והוא יצג בעבר שורה של פוליטיקאים שנחשדו או הואשמו בפלילים. כל היועצים המשפטיים האחרונים לממשלה, בהם מני מזוז ואלייקים רובינשטיין, הגיעו דווקא מהמשפט האזרחי. נוכח הפרשיות הפליליות בהן היו מעורבים פוליטיקאים ואנשי ציבור בשנים האחרונות, כנראה ששר המשפטים יעקב נאמן יודע מה הוא עושה.  

נלחמים על השבת (שוב) השבוע  

שוב, כמו בחודשים האחרונים יצאו אלפים לרחובות במלחמה על השבת בירושלים. אבל בסוף השבוע הזה, מדובר באחת ה"מלחמות" המפתיעות שהיו לנו כאן לאחרונה. לא רק חרדים לבושים שחורים שמתפרעים, צועקים "שאבעס" ומטיחים בשוטרים קללות, גידופים וגם ביטויים בלתי נסלחים כמו "נאצים". הפעם יצאו החילונים בירושלים למחלמה מסוג אחר, המלחמה על השפיות, המלחמה נגד האלימות.

מלחמות, מכל סוג, הן לא דבר חיובי. אבל כאשר מדי שבת, יוצאים מפגינים חרדים לרחובות, מעוררים מהומות, גורמים נזקים, ואיש לא עושה דבר, לפעמים כדאי לצאת ל"מלחמת נגד". לא ברור איזו רוח שרתה הערב על המפגינים החילונים בירושלים שהחליטו למעשה מעשה. הם יצאו למחות, הניפו שלטים והראו שאכפת להם - הם לא יאפשרו עוד שיכפו עליהם אורח חיים אלים, בעיר בה הם מתגוררים, בבית שלהם.

אולי עכשיו, כאשר המפגינים החרדים יודעים שנוסף עוד שחקן למגרש, שגם לאחרים יש מה להגיד, ושיש תושבים בירושלים שהתנהגותם האלימה של החרדים מפריעה להם - יקרה כאן שינוי. וגם אם לא, לפחות מישהו סוף סוף מנסה לשנות.

הווידאופדיה: גלעד שליט

לטור הקודם של מורן כץ