רינה מצליח במכתב לשר המשפטים

לאחר שבוע שבו שר המשפטים מתלבט, מתחבט ובוחן את המועמדים לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה, כתבתנו הפוליטית משגרת פנייה לשר נאמן ומבקשת: "הגיע הזמן לעשות שינוי ולהוכיח שאת המדינה מנהלים נבחריה - ולא פקידי הציבור"

שלום לך השר יעקב נאמן,

אתה ודאי חושב שאני כותבת לך בעקבות הפרסום ב"הארץ" על חופשות הסקי המשותפות לך ולאחד המועמדים לתפקיד היועץ המשפטי פרופסור שטרן - אז לא. נכון שעדיף שהיית מדווח על הקשר הזה מבעוד מועד, אבל מה שמותר לשופט אור ודאי מותר גם לך. גם אם מני מזוז לא הזדרז לספק לך תעודת הכשר.

אני מבקשת ממך, אדוני שר המשפטים, לא לוותר, ולהציע לממשלה כמועמד לתפקיד היועץ המשפטי רק את מי שיתחייב לקבל על עצמו את פיצול התפקיד בעתיד הקרוב.

אני זוכרת ששוחחנו ערב כניסתך לתפקיד שר המשפטים בממשלת נתניהו. הכל ידעו אז שאתה הוא זה שאפשרת את כניסתם המשותפת של אהוד ברק ואביגדור ליברמן לממשלה, אתה היית הפשרה.

למפלגת העבודה לא היית סדין אדום כמו קודמך הפרופ' פרידמן, ולליברמן סיפקת תקווה להמשך המדיניות של פרידמן. היום שני הג'נטלמנים האלה לא זקוקים לך עוד. הם מחוברים באופן עמוק - כל אחד מסיבותיו - לעטיניה של ממשלת נתניהו, שאגב גם הוא לא יצטער להיפרד ממך מאותה סיבה.

וזה בדיוק הזמן והמקום השר נאמן, או כאן הייתי מעדיפה לתת לך את התואר עורך הדין נאמן, זה בדיוק המקום שבו אתה צריך לגבות את שכר הטרחה על השירותים שהענקת.

תוכיח מי הריבון במדינה הזו

שכר הטרחה הזה צריך להיות בדמות התעקשות על סדר היום שלך. יש הרבה סיבות טובות מדוע פיצול סמכויות היועץ המשפטי לממשלה כל כך חיוני למערכות אכיפת החוק בישראל: החל מניתוח כהונתו של היועץ הפורש מני מזוז, כולל הטעויות החמורות בתיק קצב שעד היום איש לא נתן עליהן את הדין, ואפילו לא הסבר שמניח את הדעת, ועד לחוות הדעת המקצועיות שהולכות ונערמות על שולחנך.

אבל מעבר לכל אלה מקוממת טענתם של רבים מהמתנגדים לפיצול, שמודים כי פיצול כזה הוא דבר נכון אבל "לא עכשיו", ומסבירים שאתה - השר נאמן - אינו האיש הראוי לחולל את השינוי הזה. אלה אותם חוגים שאך לפני שנה טענו כי פרופסור פרידמן לא מתאים כיוון שהוא "להוט מדי לשינוי", כלשונם.

אז הנה השר נאמן ההזדמנות שלך. תן לעצמך ולנו עוד שנה, תתרכז במשימה הזאת. אם תצליח להשלים אותה תוכל לצאת לפנסיה, לחזור למשרד שלך, או סתם לצאת לחופשת סקי עם חברים בתחושת סיפוק, ותדע שעשית משהו שמעט שרים זוכים לו: לשפר את המערכת שאתה מופקד עליה.

ועוד עניין אחד: ההתעקשות שלך אולי תבהיר לפרקליט המדינה ולעוד רבים מי הריבון, ומי מנהל את המדינה. את המדינה מנהלים נבחריה ולא פקידי הציבור, ויהיו מוכשרים ואליטיסטים ככל שיהיו.

אשמח לתגובתך,

בברכה,

רינה מצליח

עוד מכתבים מרינה מצליח:

רינה מצליח כותבת לראש הממשלה

רינה מצליח במכתב אישי לשר אטיאס

השר אריאל אטיאס עונה לרינה מצליח

רינה מצליח במכתב לבוז'י הרצוג

כך נראה יום העבודה של רינה מצליח

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק