מה רומז החיוך של נועם שליט?

מאושש יותר וגם נמרץ ודינמי, רוצה ללכת - אבל גם להישאר: אביו של החייל החטוף נראה היום שונה מכרגיל כשיצא מהפגישה עם חגי הדס, ואפילו חשף חיוך קטן. האם הוא מנסה לרמוז משהו? מומחה שניתח את שפת הגוף של אבי החייל החטוף מסביר את השינוי

באין מידע ברור על ההתפתחויות בדרך לעסקת שליט, אנו נאלצים להסתפק במידע מהתקשורת הערבית והזרה. אולם מי שעשוי לשפוך מעט אור על היכן עומד המו"מ הוא נועם שליט, אביו של החייל החטוף, או ליתר דיוק - שפת הגוף של נועם שליט.

היום, כשיצא נועם שליט מפגישת העדכון המיוחדת עם חגי הדס, שאלנו אותו מספר שאלות. תשובותיו אמנם לא גילו מאום, אך פניו של נועם שליט חושפות לא מעט ממה שעובר בימים האחרונים על אביו של החייל החטוף, לאור הדיווחים על ההתקדמות במו"מ לשחרור בנו.

כולנו מכירים את ההתנהלות של נועם: שפת גוף מופנמת, מאופקת, חרישית. משהו עדין, אולי צנוע, כמעט לא מביע רגשות. הפעם זה שונה.

בתמונות היום נראה האב המודאג הרבה יותר מאושש, נמרץ ודינמי. מדבר תוך כדי הליכה, תנועות ידיים נמרצות, פתוחות, חזקות, פונה לכל הכיוונים. כאילו קיבל מרץ, כאילו רוח חדשה נושבת בו.

גם פניו של נועם מחייכות. שוב, זה לא חיוך רחב, דשן, פרוש, כי זה לא האיש, זה חיוך בזויות השפתיים, חיוך קמוץ משהו, אבל חיוך. ונועם שליט בדרך כלל לא מחייך. ניתן להגיד כי אולי כאן יש מקום להניח שהוא יותר אופטימי.

מסרים סותרים

יחד עם זאת הוא נראה לחוץ וחסר שקט, מביט לכל הכיוונים. כלומר יש הרבה אנרגיה - אבל גם הרבה לחץ וחוסר שקט. זו לא אנרגיה של אנחת רווחה.

גם שפת גופו מאשרת את מה שמילותיו משתדלות לא להסגיר. כאשר שואל אותו אחד הכתבים אם השיחה שניהל עם חגי הדס הייתה מעניינת ואם נרגע, עונה נועם: "הייתי בחיי בשיחות מעניינות יותר". אך שפת גופו שונה באופן קוטבי: הוא מתמתח, החזה נפרש לצדדים ומובלט. מה שיכול לתת את התחושה שיש לו סיפוק וגאווה על תוצאות הפגישה.

כלומר הוא מעביר מסרים סותרים: רוצה ללכת וגם להישאר. אנרגטי ומחייך - אבל לחוץ. ההסבר לכך יכול להיות שאכן הוא יודע שיש תנועה חיובית קדימה, אך הוא נחוש לא לשתף את התקשורת בשלב זה. נראה שאולי היה רוצה להגיד משהו לתקשורת, אבל הוא נע הלאה משם בכוח החלטה מוקדמת.

גבריאל רעם הוא מרצה ומומחה לתקשורת אל מילולית

אתר הבית של גבריאל רעם

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

הווידאופדיה: גלעד שליט 

דיווח: עסקת שליט תצא לפועל תוך מספר ימים 

"אסירי חמאס כבר רוכזו בבתי הכלא בישראל לקראת העסקה"

דיווח: נתניהו אישר את העברתו של גלעד שליט למצרים