בעולם הזה - באמת מזל שיש ערוץ 20

גם השבוע יצא רה"מ נתניהו צדיק גדול - מלאכתו נעשית בידי הנשיא פרס. ומתי יהיה סוף לגל האלימות? אולי נעביר לערוץ 20 והכל יהיה בסדר. מורן כץ מסכמת את אירועי השבוע מזווית אחרת

ב-10 מילים

אלג'יריה ניצחה את מצרים - מסתבר שכדורגל זה לא רק ספורט.

המנהיג של השבוע

בחלומות הכי כמוסים שלו, ראש הממשלה בנימין נתניהו ודאי לא תיאר לעצמו שמישהו יעשה בשבילו כל כך טוב את העבודה, ועוד מי שבמשך שנים ארוכות נחשב ליריבו המר. נשיא המדינה שמעון פרס יוצא מחר (יום ראשון) לקהיר לפגישה מדינית עם נשיא מצרים חוסני מובארק.

מלשכת הנשיא נמסר כי מדובר בפגישה מדינית במהלכה ידונו נשיא המדינה ונשיא מצרים בשורת נושאים שתואמו מראש בין פרס לנתניהו, בהם תהליך השלום עם הפלסטינים. גורמים מצרים אומרים, כי השניים ידונו בעסקה לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט.

נסיעתו של הנשיא בן ה-86 לקהיר מתרחשת רק ימים ספורים לאחר חזרתו מביקור ממושך ומוצלח בברזיל, במהלכו הצליח להביא לחתימת עסקת נשק ענקית עם המדינה, במסגרתה תספק ישראל לברזיל מל"טים ב-350 מילון דולרים. מי יודע, אולי מה שלא הצליחו לעשות שני ראשי ממשלה, אנשי כוחות הביטחון ושורה של מתווכים - יצליח לעשות נשיא מדינה אחד - לקדם את שחרורו של החייל החטוף שנמצא כבר 1,245 ימים ולילות בשבי חמאס.

מספר שעות לאחר שייפגש עם מובארק פרס צפוי לחזור לישראל. ביום שני כבר מצפה לו לו"ז עמוס, וכפי שאנחנו כבר יודעים, לפרס, אין זמן לבזבז.

האלימות של השבוע

בעוד פחות משבועיים מסתיימת שנת 2009. מדובר באחת השנים האלימות ביותר שידעה ישראל. ביום חמישי הוגש כתב אישום נגד מי שחשוד בביצוע אחד ממעשי הטבח הקשים בתולדות המדינה - דמיאן קרליק. כתב האישום מגולל כיצד רצח קרליק לכאורה את ששת בני משפחת אושרנקו זה אחר זה - בלא פחות מ-104 דקירות סכין.

עוד לפני שהוגש כתב האישום המזעזע נגד קרליק, אשתו נטליה ובני משפחה נוספים, חשפה המשטרה מקרי אלימות קשי בקרב תלמידי בית ספר שחנקו אחד את השני עד שאחד מהם איבד את ההכרה. בעפולה נער בן 17 נדקר קשות בגלל בחורה, צעיר בן 17 חשוד ברצח בן 21, נהג מונית נמצא ללא רוח חיים כשגרונו משוסף במעלות, שוטרי תנועה הותקפו באכזריות בירושלים, החרדים ממשיכים בהפגנות אלימות ועוד שלל אירועים אלימים - והכל בשבוע אחד.

וזה לא רק בשבוע האחרון. מידי שבוע אנו נחשפים לעוד ועוד מעשי אלימות קשים. עוד ועוד קורבנות שתמונותיהם מודפסות בעיתונים. בסוף שנת 2009, בסיכומים השנתיים שתערוך המשטרה, מישהו יצטרך למצוא פיתרון - כדי שב-2010 נפסיק לספור כל כך הרבה גופות.

השיגעון של השבוע

הומו שחזר בשאלה, גבר שהפך לאישה, דוגמן חירש וגבר שסובל מתסמונת טורט נכנסו לבית אחד - נשמע לכם כמו בדיחה? אז זהו שלא. ה"אח הגדול" הכה השבוע בשלישית. דלתות הבית ששופץ מחדש נפתחו, ולמרות שרק שבוע עבר, מדובר ככל הנראה בעונה הזויה במיוחד, עם אנשים הזויים לא פחות.

כולם כבר מדברים עליהם, ומחבורת אנשים אלמוניים, הם כבר הפכו לחבורה מאוד לא מגובשת, שנמצאת אצל כולנו בסלון. בתוך ימים ספורים כבר התחוללה שם מהומת אלוהים, מים נשפכו שם וגם ים של דמעות, תככים ומזימות.

עכשיו זה רשמי: בעולם שבו פנינה רוזנבלום רוקדת עם כוכבים, זיו גלברט בטוח שהוא האריה השורד ומעיין חודדה בטוחה שבעלה הוא חלומה הרטוב של כל בחורה - המציאות מעולם לא היתה הזויה יותר. אם קמתם על צד שמאל, אתם בטוחים שמשהו אצלכם לא בסדר, או סתם יש לכם תחושה שהכל (סליחה) דפוק - אולי כדאי שתצפו בערוץ 20, ואז החיים יראו לכם ורודים הרבה יותר.

מורן כץ היא עורכת בדסק האינטרנט של חדשות 2.

לטורים הקודמים של מורן כץ:

ברוכים הבאים ל"ישראל חיה בסרט"

איך כמה טיפות משגעות מדינה שלמה?

ביבי את פרס: סיפור אהבה

כשהמציאות עולה על כל דמיון

תגשימו לגלעד את החלום

כמה ארוחות חג אפשר לקנות ב-385 מיליון שקלים?

מצעד האיוולת של ה-1 בספטמבר

מי ימנע את הרצח הבא?

טרגדיות שיכלו להופיע בסרט אימה

במצב הזה - אולי כדאי שנחליף מזוזות?

זעקת ילד קטן לא ברא השטן

אנחנו עם סגולה? כבר לא בטוח

תסמונת מינכהאוזן של העדה החרדית